Czym zajmuje się projektant wnętrz i jak może Ci pomóc?

Jeszcze kilkanaście lat temu wielu z nas nie wyobrażało sobie urządzania własnego mieszkania inaczej, jak samodzielnie. Dziś, coraz większy wybór mebli, wykończeń, rozwiązań technologicznych i innowacyjnych metod na to, by nawet małe mieszkanie uczynić większym, zdecydowanie tę sytuację zmieniło. Profesjonaliści specjalizujący się w projektowaniu wnętrz potrafią zaplanować je i wykonać tak, że większość z nas nawet nie mogłaby sobie tego wyobrazić.

Jak w aranżacji mieszkania pomoże projektant?

Zaczynają rozważania na temat roli i znaczenia współczesnych projektantów wnętrz w wykańczaniu naszych mieszkań, warto zacząć od dwóch głównych punktów. Pierwszy to pieniądze. Drugi – komfort mieszkania oraz jego wygląd.

Rosnące ceny mebli, paneli podłogowych, dekoracji, instalacji i praktycznych akcesoriów uprzyjemniających życie sprawiają, że trudno jest nam samodzielnie wynegocjować najlepsze ceny i tym samym – albo przepłacamy, albo kupujemy meble częściowo. Raz lampę, raz komodę, innym razem łóżko i dekoracje. Mieszkanie zaczyna przypominać składowisko różności i traci swoją spójność, ale my rozkładamy zakupy na części i w ten sposób oszczędzamy. Można to jednak zrobić inaczej! Jak?

  • Zleć przygotowanie planu mieszkania profesjonaliście
  • Poczekaj na wycenę projektu i jego wykonania
  • Znajdź takiego architekta wnętrz, który za Ciebie będzie negocjował ceny

Te trzy proste kroki sprawią, że oszczędzisz na całości, a przy tym wreszcie będziesz mógł się cieszyć harmonijnie wykonanym, doskonale współgrającym z Twoimi potrzebami domem.

Po drugie, wygląd mieszkania i komfort: to właśnie projektant wnętrz, tu dla przykładu podamy renomowaną firmę https://www.abrys.net/ – zaplanuje aranżację tak, by łączyła styl, który cenisz najbardziej z estetyczną funkcjonalnością przestrzeni.

Co dokładnie zrobią projektanci wnętrz dla Twojego mieszkania?

Zależnie od wybranej firmy, jej doświadczenia i zakresu usług będą to taki czynności, jak:

  • Przygotowanie projektu mieszkania: w wersji funkcjonalnej, koncepcyjnej lub kompleksowej
  • Opracowanie wizualizacji wnętrza w 3 D
  • Dopasowanie projektu do budżetu, jakim dysponujesz
  • Zaaranżowanie mieszania tak, by łączyła Twoje potrzeby, potrzeby członków rodziny, nowoczesne rozwiązania i ulubiony styl
  • Pomoc lub całkowite przejęcie wszystkich zakupów, jakie będą potrzebne do realizacji planu, a do tego negocjowanie najlepszych cen u producentów i sprzedawców
  • Wykonanie projektu pod klucz – tak, byś Ty mógł finalnie wprowadzić się na gotowe

Korzyści? Oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy!