Czysta woda do picia: w domu i w biurze

Czysta, słodka woda jest człowiekowi niezbędna do przeżycia. Odpowiednie nawodnienie organizmu pozwala utrzymać homeostazę, co jest istotą funkcjonowania całego ciała. Nie można być zdrowym ani sprawnym, jeżeli regularnie nie spożywa się odpowiednich ilości wody.

Niedobór wody w organizmie fatalnie wpływa zarówno na kondycję fizyczną, jak i psychiczną człowieka. Ma też niekorzystny wpływ na zdolności intelektualne. Nic więc dziwnego, że o dostęp do świeżej, czystej wody, na przykład takiej, jaką gwarantuje filtr odwróconej osmozy Slaur-Polska, to gwarancja jakości nie tylko w prywatnych domach, ale także w zakładach pracy. Pomijając, że od pracodawców wymagają tego konkretne zapisy Kodeksu pracy, to przełożeni powinni sami zdawać sobie sprawę z faktu, że pracownicy mający możliwość sięgnięcia po czystą wodę, będą sprawniejsi i wydajniejsi w pracy. Warto dodać, że poza samym zdrowiem, regularne nawadnianie ciała pozwala również zachować odpowiedni wygląd, od wewnątrz nawilżając skórę.

Niestety, woda lecąca z kranu nie zawsze jest tak czysta, jakbyśmy tego chcieli, dlatego istnieją nowoczesne metody jej uzdatniania. Do pewnych rozwiązań należą m.in. filtry oczyszczające. Gwarantują one dostęp do wody zdrowej, nie powodującej zatruć ani jakichkolwiek innych problemów ze zdrowiem. Jednym z takich urządzeń jest filtr odwróconej osmozy Slaur-Polska, który umożliwia oczyszczenie wody z zanieczyszczeń mechanicznych, niezdrowych pierwiastków i związków chemicznych, a także gazów i innych substancji lotnych. Filtr produkowany jest w wielu wersjach do stosowania zarówno w domu jak i w biurze. Dostępny jest w kilku modelach, przy czym można nabyć filtr, który nie tylko oczyszcza, ale też mineralizuje oraz wzbogaca zwykłą wodę o mikroelementy, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Istnieją również filtry bez mineralizatora, a większość filtrów posiada specjalne zbiorniki na już uzdatnioną wodę, gotową do spożycia.