Sprzątanie w domu potrafi czasem przysporzyć całkiem sporo trudności. Ciężko jest domyć niektóre zabrudzenia, szczególnie z takich powierzchni jak szyby, lustra czy glazura. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby znacząco ułatwić sobie porządki. Najważniejsze jest to, by stosować odpowiednie środki – dzięki nim zaoszczędzisz sporo czasu, ponieważ nie będzie konieczne już mozolne pucowanie lśniących powierzchni.
Chemia do czyszczenia glazury i powierzchni szklanych
Glazura i elementy szklane wymagają specjalnego traktowania w trakcie sprzątania. Ważne jest nie tylko doczyszczenie powierzchni, ale również zminimalizowanie ryzyka ewentualnych zarysowań. Odpowiednie środki chemiczne, takie jak Ludwik nano-tech płyn do mycia szyb i glazury dodatkowo sprawiają, że brud nie przylega do płytek czy luster, dzięki czemu codzienne sprzątanie staje się znacznie szybsze.
Specyfik ten skutecznie usuwa także wszelkie zabrudzenia, ale również odtłuszcza powierzchnię. Dzięki temu wystarczy jedynie niewielki wysiłek, aby kabina prysznicowa, lustra i glazura lśniły czystością przez długi czas. Pamiętaj, że każdą chemię domową należy chronić przed dziećmi, a w trakcie sprzątania stosuj się do zaleceń producenta – dzięki temu efekt będzie szybki i spektakularny.
Jak szybko uporać się z porządkami?
Zdecydowana większość ludzi nie przepada za sprzątaniem. Nie można jednak tej czynności odkładać w nieskończoność. Jeśli wyrobisz w sobie oraz w domownikach nawyk regularnego sprzątania, sprawisz, że porządki będą przebiegać sprawniej i zdecydowanie szybciej niż czyszczenie mocno zabrudzonego mieszkania.
Dobrym zwyczajem jest przecieranie powierzchni szklanych w łazience od razu po wieczornym prysznicu – wydaje się to znacznie uciążliwe, ale okazuje się bardzo efektywne, gdyż niewielki brud i osad jest łatwiej usunąć niż skumulowane tygodniami zabrudzenia.
Do czyszczenia szkła i glazury możesz stosować nie tylko chemię, ale również domowe metody – na przykład sok z cytryny bądź zwykły ocet. Warto jednak pamiętać, że to działanie jedynie doraźne i nie sprawdzi się w przypadku bardziej zaniedbanych powierzchni czy uciążliwych zabrudzeń – do takich zdecydowanie lepiej, jeśli zastosujesz profesjonalną chemię czyszczącą dedykowaną do określonych powierzchni i materiałów.