Dbaj o potrzeby pracowników

Kryteria, jakimi kierujemy się przy urządzaniu siedziby swojej firmy są bardzo zróżnicowane. Jedni stawiają sobie za priorytet zrobienie dobrego wrażenia na klientach. Inni realizują własne ambicje dotyczące samodzielnego projektowania wnętrz, testując najbardziej odważne rozwiązania. Warto jednak w każdym przypadku pamiętać o tym, że biuro to miejsce pracy i jako takie powinno być przede wszystkim funkcjonalne.

 

Urządzając biuro, należy więc wziąć pod uwagę potrzeby pracowników. Przestrzeń, w której na co dzień się obracają powinna zapewniać im pełen komfort i wygodę. Udowodniono, że warunki pracy w dużej mierze rzutują na efektywność i produktywność pracowników, tym bardziej nie powinniśmy więc tego bagatelizować.

 

Warto zapewnić pracownikom możliwość dostosowywania wyposażenia biura do ich indywidualnych potrzeb. Nie oznacza to oczywiście, że pracownicy powinni sami wybierać kolorystykę biura, czy pokrycia podłóg. Wystarczy, że sami będą mogli zagospodarować przestrzeń biurka, dostosować wysokość krzesła do swojego wzrostu, czy też wprowadzić do biura własne dodatki. To drobiazgi, ale właśnie tego rodzaju detale najbardziej rzutują na komfort pracy.