Designerskie szkło fioletowe – sposób na dekorację z pomysłem!

W poszukiwaniu oryginalnych, domowych dekoracji oraz metod na przykuwające uwagę opakowania na różne produkty, warto rozważyć coś, co z pewnością zrobi w domu wrażenie. Nowoczesne, fioletowe słoiki, w których umieścić można domowe drobiazgi i efekt, jaki stworzą one na szafce, gdy odbijać się od nich będą promienie słońca to, coś, co nie umknie uwadze!

Ręcznie robione szkło w fioletowych barwach

Produkty szklane do przechowywania w domu różnorodnych drobiazgów, od gumek, akcesoriów kosmetycznych, przez drobne koraliki, zapachowe liście czy suszone płatki kwiatów, aż po niewielkie akcesoria biurowe, kosmetyki i żywność, zyskują w Polsce coraz większą popularność.

Ich atutami są przede wszystkim: ekologiczne wykonanie, unikatowość, niepowtarzalna barwa ale i ręczne tworzenie w oparciu o wieloletnią tradycję obróbki szkła. Szkło fioletowe nie tylko zwraca uwagę, ale i dzięki specyfice swojej barwy, sprawia, że mieszkanie, w którym się je wykorzysta, nabiera więcej pozytywnej energii i soczystego wyrazu. Tego rodzaju szkło użytkowe powstaje nie tylko w celach praktycznych, ale i z fascynacji pięknem szkła oraz chęci ubarwienia nim naszej codzienności. Słoiki o różnych wielkościach i pojemnościach, fioletowe butelki, oryginalne miseczki na drobiazgi czy dzbanki – powstają w specjalistycznych zakładach, w których dużą uwagę przykłada się i do jakości wykonania i do pięknego wyglądu w każdym najmniejszym detalu takiego produktu.

Fioletowe słoiki tego typu można już kupić w sklepach internetowych, jak np. Fioletovo.pl, które podejmując współpracę z rzemieślnikami, zdobnikami i zakładami obróbki szkła, wybierają na swoje półki najciekawsze wersje takich artykułów.

Warto wiedzieć, że unikalne, szkło fioletowe poza walorami wizualnymi, które stanowią piękną ozdobę wnętrza, ma również zalety czysto praktyczne.

Dzięki swojej specyfice, ogranicza ono dostęp promieni słonecznych do wnętrza, i w przeciwieństwie do np. słoików przezroczystych, odbija światło tak, by chronić znajdujące się w środku rzeczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Tym bardziej warto wykorzystać je do przechowywania kremów, kosmetyków i środków codziennej pielęgnacji. Podobnie, takie szkło użytkowe świetnie sprawdzi się na produkty spożywcze, które również narażone są na negatywne reagowanie na UV, a w tym przypadku, promienie o szkodliwym działaniu zwyczajnie do środka nie docierają.

Idealnym produktem żywnościowym do trzymania w fioletowym szkle są np. orzechy oraz nasiona – szczególnie narażone na promieniowanie UV. Zamknięte w takim opakowaniu nie tracą swoich cennych witamin, składników odżywczych ani minerałów. Fioletowe słoiki pozwalają również na właściwe przechowywanie w nich substancji i produktów oleistych. Nie wchłaniają olejków ani zapachów, przez co też wspierają utrzymywanie naturalnego aromatu zamkniętych w nich roślin, a po umyciu można je stosować wielokrotnie do wszelkich innych produktów, bez obaw o przesiąkanie wcześniejszymi aromatami.