Dlaczego fototapeta?

Zastanawiając się nad domowym remontem i pomysłem na wystój ścian, rozważamy różne możliwości – pomalowanie ściany farbą, położenie fototapety lub standardowej tapety, czy też wyjątkowo oryginalne pomysły, takie jak chociażby ozdobienie ściany kamieniami.

Ostatnimi czasy zdecydowaną przewagę zyskała fototapeta. Nie jest to najnowsza moda, gdyż fototapeta pojawiła się w Polsce w latach 90′ i wówczas zrobiła furorę. Po jakimś czasie niestety przestała cieszyć się uznaniem i została zapomniana. Jak z modą jest , każdy wie – przychodzi, robi zamieszanie i znika. Moda jednak również wraca – co stało się również w przypadku fototapety. Obecnie jest to jeden z pomysłów na aranżację ściany, który cieszy się bardzo dużą popularnością. Dlaczego fototapeta?

Przede wszystkim dlatego, że jako jedyna potrafi spełniać marzenia. Dzięki fototapecie możemy budzić się każdego ranka z niesamowitą energią i chęcią do życia mimo, że poranne wstawanie nie kojarzy się z niczym dobrym zwłaszcza, jeśli na zewnątrz jest zimno i wietrznie. A co, jeśli budzimy się pod niebieskim, rozświetlonym niebem, wśród różnorodnej bujnej roślinności? Właśnie dlatego fototapeta – bo spełnia marzenia.

Fototapeta posiada niezliczone możliwości wzornictwa, a jednym limitem jest nasza własne wyobraźnia, która jak wiemy – limitów nie zna. Tak więc możemy mieć w domu co tylko nam się podoba – zwierzęta, krajobrazy, abstrakcję, albo nawet własne, ulubione zdjęcie. Właśnie tak – możemy zamówić fototapetę, która zostanie wykonana z nasze własnego zdjęcia. Tutaj natomiast trzeba uważać, bo będzie nam potrzebe dobre jakościowo zdjcie wykonane w dużej rozdzielczości, aby uzyskać pożądany efekt.

Sama technika montażu fototapety nie należy do skomplikowanych zwłaszcza, że możemy wybrać tą samoprzylepną. Obecnie wiele osób decyduje się na samodzielny montaż fototapety, co niestety wymaga czasu i zdolności manualnych.

Koszt w przypadku tego typu aranżacji również nie jest wysoki – co z pewnością jest zaletą.

Fototapeta pasuje do każdego pomieszczenia, bez znaczenia czy jest to kuchnia, sypialnia, czy łazienka. Dzięki zastosowanym technologiom i właściwemu doborowi struktury, materiał idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Fototapecie nie straszna jest woda, wilgoć czy kuchenny tłuszcz.

Zachlapane tłuszczem ściany musimy malować od nowa. A fototapeta? Nic prostszego. Wilgotna szmatka z detergentem wystarczy, by wyczyścić materiał – będzie wyglądał jak nowy. Jest to również sposób na oszczędność. Bowiem raz założona fototapeta może wyglądać świetnie i będzie cieszyć oko przez długie lata. Unikniemy dzięki temu dodatkowych remontów i poprawek.

Reasumując: fototapeta to aranżacja ścienna dla tych, dla których przede wszystkim liczy się oryginalność i nietuzinkowość, gdyż limit wzorów tutaj nie istnieje. Poza tym, na fototapetę pozwolić może sobie każdy – nie jest ona droga. Fototapeta z cyklu ,,zrób to sam”? Oczywiście – możemy to zrobić sami, poświęcając czas i wysiłek. Jest to z pewnością wystarczająco argumentów na to, że fototapeta króluje w świecie dzisiejszych aranżacji ściennych.

Szukasz fototapety na wymiar? Dobrze trafiłeś! Topago to fototapety najlepszej jakości w atrakcyjnych cenach.