Dlaczego nie warto kupować tanich mebli?

Polacy coraz częściej przywiązują dużą wagę do tego, jak urządzają swoje mieszkania i lubują się w atrakcyjnych wnętrzach. Rynek bardzo szybko się rozrasta, a dzięki sklepom stacjonarnym i internetowym mamy dostęp do bardzo szerokiego asortymentu. I tutaj powstaje pytanie, czy warto kupować tanie meble, które produkowane są zazwyczaj ze sklejki lub płyt wiórowych? Czy faktycznie da się na tym oszczędzić i czas, i pieniądze?

Tanie meble nie posłużą tak długo, jak meble wykonane z litego drewna. Ale za to możemy je często wymieniać na nowe, z innym designem – wtedy wynosimy stare meble, wybieramy nowe, kupujemy nowe, składamy nowe i tak w kółko. A co jeśli tani mebel się uszkodzi – czy łatwo go „reanimować”? Czy cała gra jest w ogóle warta świeczki? Tutaj musimy się na chwilę zatrzymać i przyjrzeć strukturze drewna litego a sklejki. Lite drewno ma taką samą charakterystykę na powierzchni jak i wewnątrz, więc w przypadku uszkodzenia można je stosunkowo łatwo wyszlifować i naprawić. W konsekwencji dobrze wykonane meble z litego drewna są niezwykle odporne na uszkodzenia, wymagają minimalnej konserwacji i mogą być użytkowane przez nas i kolejne pokolenia przez wieki. Natomiast meble ze sklejki, często fornirowane, posiadają jedynie cienką płytę wykonaną, przez co przy większych uszkodzeniach nie jesteśmy w stanie naprawić danego mebla i musimy wymienić go na nowy. Prawdopodobnie przy kolejnym zakupie koszty będą wyższe niż zakup jednego, a porządnego mebla wykonanego z drewna litego. Stracimy też cenny czas i nerwy, bo przecież kto z nas lubi generalne remonty?

Stawiajmy na jakość! Bez wątpienia znajdziemy ją w meblach Tischler. Producent dba o jakość na każdym etapie tworzenia produktu. Zaczynając od doboru wyselekcjonowanego drewna dębu, odznaczającego się twardością, ciężkością oraz zwartością, a kończąc na najdrobniejszych elementach takich jak indywidualne grawery itp. Meble wykonane z dębu charakteryzuje duża wytrzymałość na urazy mechaniczne. Ponadto łatwo przyjmuje barwniki, dzięki czemu można drewno barwić w dużej gamie kolorystycznej. Drugim, wybieranym przez producenta drewnem jest jesion. Występuje aż 65 gatunków tego drewna w bardzo zróżnicowanych kolorach i strukturach, stąd przy użyciu jedynie olei jesteśmy w stanie wydobyć piękno naturalnego drewna i cieszyć się nim przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Tanie meble już po 2-3 latach nie wyglądają zbyt okazale, często też wychodzą z mody i już kompletnie nie cieszą oczu.

Meble z drewna litego są piękne i ponadczasowe. Eleganckie, stylowe oraz solidne. Doskonale sprawdzają się zarówno w prostych, nowoczesnych wnętrzach, jak i w ciepłych, przytulnych pomieszczeniach. Kochają je miłośnicy minimalistycznych rozwiązań, klasycznej elegancji, czy też nostalgicznego retro. Każdy znajdzie swój własny mebel Tischler, który zagości w domu i podkreśli jego piękno.

Tischler oferuje meble o różnych formach. Zamysłem było stworzenie stołów, które będą służyć pokoleniom i budować nastrój. Inspiracją projektantów był stary, ciepły rodzinny dom i nowoczesne trendy w meblach. Dzięki meblom Tischler, możesz urządzić wnętrze w sposób, o jakim zawsze marzyłeś. Bez względu na to, czy masz maleńkie mieszkanko, czy może szukasz czegoś, co mogłoby nadać charakteru dużym, otwartym przestrzeniom. Znajdź mebel dla siebie i przeżyj przy nim niesamowite chwile z rodziną i przyjaciółmi. Tischler tworzy dla Ciebie i Twoich wspomnień. Tischler – Your Home Our Passion.