Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Własne mieszkanie to przedmiot pożądania praktycznie każdego młodego człowieka, który rozpoczął samodzielne życie poza domem rodzinnym.

Wybór miejsca, w którym chce się dokonać zakupu i rodzaj nieruchomości to dwie pierwsze niezwykle istotne decyzje, kolejnymi są możliwości finansowe oraz decyzja o zakupie mieszkania z rynku pierwotnego, bądź wtórnego.

Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy mieszkaniami nowymi, a używanymi poza ceną, która z reguły korzystniejsza jest w przypadku tych drugich. Bycie pierwszym właścicielem lokum nie jest może wymierną korzyścią materialną, ale przede wszystkim prestiżową. Daje poczucie zadowolenia i satysfakcji porównywalne do nabycia nowego auta w salonie, a nie używanego z ogłoszenia. Z tą jednakże różnicą, że auto już po przekroczeniu progu salonu traci znacząco na wartości natomiast nowe mieszkanie w odpowiedniej okolicy wręcz przeciwnie.

Mieszkania z rynku pierwotnego to też nowoczesna architektura, dobry rozkład mieszkania, media z licznikami pozwalającymi płacić za chociażby ogrzewanie stosownie do jego zużycia, a nie średnią dla całego bloku charakterystyczną dla rynku wtórnego. Warto w tym miejscu podkreślić, że nowe budownictwo czerpie pełnymi garściami z energooszczędnych technologii przez co mieszkania zużywają o wiele mniej energii potrzebnej do ich ogrzania, a w perspektywie lat są to wymierne korzyści finansowe dla właścicieli.

Nowe mieszkanie to też możliwość ingerencji w jego rozkład jeszcze na etapie deweloperskim, a tym samym dostosowanie wielkości pomieszczeń do własnych potrzeb i preferencji.

Zdobycie środków finansowych na własne mieszkanie często determinuje jego wybór i z tego też powodu wiele osób nie chcąc zaciągać zbyt wysokich kredytów decyduje się na zakup tańszych mieszkań używanych. Jednakże często niewielkie podniesienie porzeczki pozwala na kupno nowego mieszkania, które nie traci na wartości, a bywa że może stanowić doskonałą lokatę kapitału.

Będąc na etapie poszukiwania własnego M dobrze jest posiłkować się stronami internetowymi specjalizującymi się w wyszukiwaniu ofert nowych lokali mieszkalnych usytuowanych w różnych częściach kraju i za granicą, jak np. Domen1.eu

Ma się wtedy wszechstronny obraz rynku mieszkań nowych wraz z ich lokalizacją i cenami, co niewątpliwie ułatwia dokonanie przemyślanej inwestycji.