Zakup bramy garażowej to inwestycja na długie lata. Dlatego oprócz aspektu estetycznego warto wziąć pod uwagę funkcjonalność danego modelu, jak i jego wytrzymałość, która przekłada się na bezawaryjną pracę. Wszystko jest uzależnione także od naszych możliwości finansowych. Sprawdź, dlaczego warto wybrać garażową bramę segmentową.
Wybór bramy garażowej – na co zwrócić uwagę?
Na rynku znajdziemy wielu modeli – począwszy od tradycyjnych bram skrzydłowych, które otwieramy ręcznie, przez najdroższe bramy roletowe, które dzięki automatyce zwijają się na skrzynię nawojową, po segmentowe – otwierane pionowo do góry wzdłuż prowadnic sufitowych. W wyborze bramy warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników – ilość miejsca w garażu, jego wielkość oraz sposób zagospodarowania. Ważny jest także typ podjazdu. Zwróćmy także uwagę na materiał wykonania bramy. Najczęściej stosowanymi materiałami są blacha aluminiowa, stalowa, jak i drewno. Bramy drewniane są niezwykle eleganckie, stanowiąc ozdobę posesji. Mają ocieplany garaż pomyślmy o blasze, która będzie zatrzymywała ciepło zgromadzone wewnątrz. Niektóre modele posiadają dodatki, które usprawnią korzystanie z garażu. Możemy zastosować przeszklenia w formie małych okienek lub większe pasy. Rzeczą niezwykle ważną jest sposób otwierania – bramy z napędem elektrycznym poprawią komfort wjeżdżania, jak i wyjeżdżania z garażu, a także pozwolą zaoszczędzić cenny czas.
Zalety bram segmentowych
Bramy segmentowe są nazywane także sekcyjnymi, a ich funkcjonalność potwierdza niesłabnąca wśród klientów popularność tego modelu. Brama wyróżnia się wysoką szczelnością dzięki zastosowaniu paneli, które są wypełnione pianką, chroniącą przed zimnem i hałasem. Dodatkowym zabezpieczeniem są systemy uszczelek. W niektórych ofertach znajdziemy także ocieplane ościeżnice, które posiadają specjalne uszczelnienie. Zabezpieczają one przed powstaniem mostka termicznego na łączeniu z murem. Dzięki temu brama garażowa jest idealna do ogrzewanych pomieszczeń, nie powodując strat ciepła.
Typ segmentowy sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy garaż nie jest oddzielny, a stanowi część bryły domu. Model w zależności od typu może się otwierać pionowo do góry lub na bok, przesuwając się po prowadnicach wzdłuż ściany garażu. Rozwiązanie nie wymaga – jak w przypadku bram uchylnych lub skrzydłowych – dodatkowego miejsca na posesji. Dzięki temu brama segmentowa sprawdzi się idealnie, gdy do garażu wjeżdżamy od razu z ulicy lub posiadamy krótki podjazd. Dzięki zainstalowanemu napędu elektrycznego –nie musimy każdorazowo otwierać i zamykać bramy ręcznie, co znacznie podnosi komfort jej użytkowania.
Bramy segmentowe są wykonane ze stalowych paneli, jednak mnogość wzorów oraz rodzajów wykończeni sprawia, że możemy swobodnie ją dopasować do elewacji czy wyglądu posesji. Dzięki zastosowaniu oklein bramy przypominają te wykonane z kamienia lub drewna. W droższej wersji znajdziemy także bramy segmentowe wykonane z naturalnego surowca – sosny, świerku czy mahoniu.
Artykuł powstał dzięki współpracy ze sklepami Castorama, gdzie znajdziesz spory wybór bram garażowych.