Do jakich wnętrz pasują verticale?

Verticale, czyli żaluzje pionowe, kojarzone dotychczas były głównie z biurowcami, ale ich uniwersalność sprawia, że pasują do niemal każdego wnętrza. To system ochrony przeciwsłonecznej, który można regulować w zależności od potrzeb. Najlepiej sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, jednocześnie mnogość wzorów i modeli sprawia, że bez trudu można dobrać je nawet do klimatycznego pomieszczenia.

Verticale mogą być sterowane ręcznie, ale popularnym rozwiązaniem jest elektryczny system automatyki. Pozwala on na zasłanianie i osłanianie żaluzji za pomocą jednego przycisku, co idealnie wpisuje się w ideę Smart Home, czyli inteligentnego domu. Niniejszy artykuł został przygotowany na podstawie informacji zawartych na stronie Solaro.com.pl.

Czym są verticale?

Verticale, nazywane także żaluzjami pionowymi, to podłużne pasy materiału, które są mocowane do mechanizmu przytwierdzonego do sufitu. Steruje się nimi za pomocą sznureczków. Istnieją także modele, wyposażone w silnik, który pozwala na elektryczne sterowanie. Estetyka verticali sprawia, że to niezwykle często wykorzystywane rozwiązanie do biur i pomieszczeń służbowych, a także w hotelach czy przychodniach. Doskonale
sprawdzają się także w domach i mieszkaniach, szczególnie tych o dużych powierzchniach, gdyż nie zabierają wtedy cennego miejsca.

Zalety verticali w biurze

Verticale to system ochrony przeciwsłonecznej, który łączy w sobie zalety firan i zasłon. Doskonale przysłaniają okna, a system regulacji pozwala na precyzyjne dobranie nie tylko natężenia, ale także kierunku światła, wpadającego do pomieszczenia, co szczególnie dobrze sprawdzi się w biurach, w których pracuje się przy komputerach. Verticale są pod tym kątem podobne do rolet typu „dzień i noc” – można dopasować stopień przysłonięcia do własnych potrzeb. Nawet w minimalistycznie urządzonych przestrzeniach zamontowane verticale ocieplają wystrój i sprawiają, że biuro wygląda przytulnie.

Zalety verticali w przestrzeniach mieszkalnych

Zamontowanie verticali w domu pozwala na zachowanie prywatności – nawet otworzone żaluzje sprawiają, że okno jest subtelnie przysłonięte. Ponadto można odsłaniać je w różnych kierunkach, dzięki czemu łatwo jest ukryć się przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Precyzyjnie regulowany stopień natężenia światła sprawdzi się nie tylko w salonie czy pokoju dziennym, ale stworzy także wyjątkowy klimat w sypialni.