Dobór i zastosowanie nagrzewnic wodnych

Współcześnie istnieje wiele rozmaitych systemów grzewczych, które w atrakcyjny sposób gwarantują doprowadzenie komfortowego ciepła do wnętrza budynku. Nagrzewnice wodne stosowane jako wymienniki ciepła zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w rozmaitych budynkach gospodarczych, poczynając od małej kubatury, a na dużej kończąc.

Zasadność stosowania rozmaitych systemów grzewczych zależy przede wszystkim od przeznaczenia danej powierzchni, jak i konstrukcji konkretnego urządzenia i jego dostosowania do określonych warunków. W większości przypadków nowoczesne nagrzewnice wodne znajdują zastosowanie przede wszystkim w miejscach pozamieszkalnych, np. sklepach czy magazynach.

Jak dobrać urządzenie?

Dobierając nagrzewnicę wodną do swoich potrzeb należy przeanalizować kilka wartości. Pierwszą z nich jest powierzchnia pomieszczenia łącznie z wysokością – ważne jest, aby nagrzewnica była odpowiednio wydajna i zapewniała komfort cieplny w całym pomieszczeniu. Drugą istotną kwestią jest wybór wysokości temperatury – i to nie uśredniony, a najlepiej w formie widełek, od najniższej do najwyższej, która ma być utrzymywana w pomieszczeniu. Ważne jest również to, czy budynek ma dobrą termoizolację – wówczas stosuje się inne nagrzewnice, bo im lepsza termoizolacja, tym mniejsza moc poborowa nagrzewnicy wodnej. Co istotne, nagrzewnice mogą działać z różnym zasilaniem, co również dobrze jest określić przed zakupem. Ostatecznie, jeśli w danej przestrzeni ludzie pracują przez większość czasu, należy wybrać takie urządzenie, które nie emituje spalin bądź je usuwa do atmosfery.

Gdzie stosuje się nagrzewnice?

Nagrzewnice wodne znajdują głównie zastosowanie w obiektach o rożnej kubaturze, które nie są przeznaczone do ciągłej obecności człowieka. Zależnie od tego, z jakiego rodzaju pomieszczeniem mamy styczność, można dobrać odpowiednią nagrzewnicę o różnych warunkach, określonych powyżej. Obecnie nagrzewnice często spotyka się w magazynach, ale również w powierzchniach sklepowych, obiektach sakralnych czy sportowych. Coraz powszechniejsze zastosowanie nagrzewnic daje wyraźny sygnał, że jest to urządzenie dotychczas niezastąpione. Poziom bezawaryjności sięga 78% co oznacza, że możemy często trafiać na modele, które nigdy nie zostaną oddane do serwisu.