Dodatki do łazienki

Urządzając łazienkę często zapominamy o starannym doborze dodatków. Tymczasem to one w dużej mierze decydują o ostatecznym charakterze całej aranżacji, stanowiąc swego rodzaju kropkę nad i. O czym w takim razie powinniśmy pamiętać przy ich doborze?

1353242_bubbly_and_bubbly_iiNajważniejsze jest odpowiednie dopasowanie ich pod względem kolorystycznym. Kolor płytek łazienkowych rzutuje na kolory pozostałych elementów, które znajdą się w łazience. Dodatki powinny być utrzymane w zbliżonym odcieniu lub z nim kontrastować. Ważne, by nie miały one więcej niż dwa-trzy kolory, aby uniknąć wrażenia chaosu.

Jako że większość łazienek to niewielkie pomieszczenia, dobrze jest postawić na dodatki, które nie tylko dobrze się prezentują, ale i pełnią funkcję praktyczne. Jeśli chcemy postawić w łazience pleciony koszyk, niech służy do przechowywania kosmetyków, czy akcesoriów do włosów. Jeśli chcemy ustawić w niej dekoracyjne pojemniki, niech znajduje się w nich chociażby sól do kąpieli.

Należy też rozsądnie dobierać ilość dodatków. Obowiązuje tu zasada, co za dużo to niezdrowo. Nie zapominajmy o tym, że łazienka to przede wszystkim wnętrze użytkowe. Jeśli umieścimy w niej mnóstwo bibelotów, które będą utrudniały normalne użytkowanie łazienki, efekt raczej nie będzie zadowalający.