Drzwi do mieszkania

Typowe drzwi zewnętrzne są zazwyczaj drzwiami antywłamaniowymi.

Tego typu opcję najczęściej stosuje się w sporych miastach i to w tych ich gorszych dzielnicach, bo tam znacznie częściej podejrzane typy próbują się włamać do domów i mieszkań, a gdy napotkają na swojej drodze jakieś skuteczne drzwi antywłamaniowe z dodatkowymi zabezpieczeniami, to zazwyczaj rezygnują. No ale są też dzielnice bardziej spokojne lub miasta w których to złodzieje nie mają ochoty grasować. Tam drzwi zewnętrzne mogą być piękniejszą drewnianą opcją. No bo w miejscach tego typu jest ładniej i zazwyczaj też brakuje kogoś kto by z zazdrości uszkodził takie piękne i dość drogie drzwi. Dlatego ładniejsze opcje jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne spotyka się tam gdzie jest spokojnie i najczęściej bezpiecznie. Tego typu drzwi mają zdobienia i są wykonanymi z dębowego drewna. Drzwi też swoje ważą i zazwyczaj są też opcją na zamówienie której to nie można nabyć w typowym sklepie i dlatego też mają nieco wyższą cenę.

Drzwi zewnętrzne to też drzwi odnawiane dla właściciela jakiegoś pałacu na wsi. To zazwyczaj jest dość kosztowna odnowa, bo niewielu jest stolarzy zajmujących się tego typu odnową która to jest dość skomplikowana. Sytuację w tego typu przypadkach komplikuje też i to, że drzwi tego typu mają różne elementy z kutego metalu takie jak zawiasy ze specyficznymi mocowaniami. Te zawiasy w specyficznych przypadkach można uratować, a w innych trzeba zastąpić nowymi, bo mogą być w bardzo złym stanie.

No a jeśli chodzi o drzwi do mieszkania lub drzwi wewnętrzne to tego typu drzwi zazwyczaj są słabe i pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Chodzi tu konkretnie o to, że w blokach spotyka się domofony i odporne drzwi zewnętrzne. Dlatego te drzwi wejściowe do mieszkań nie muszą być antywłamaniowymi, ale ludzka przezorność sprawia że takimi są, bo nikt nie chce by zbyt słabe drzwi stały się pewnego rodzaju pokusą dla typowego włamywacza. No ale za takimi drzwiami znajdują się już tylko pokoje poprzedzielane normalnymi drzwiami wewnętrznymi, Stylistyka wykonania tego typu drzwi musi pasować do mebli i do ozdobnej listwy przypodłogowej. Drzwi tego typu mają też ozdobne mleczne przeszklenia o charakterystycznym kształcie i dlatego są pociągającą opcją. Kluczowe znaczenie ma też i to, że dość wielu z nas wymienia tego typu drzwi co kilka lat, bo są one opcją dość tanią.