Drzwi, okna, bramy garażowe – na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Drzwi i okna to jedne z tych elementów, które mają bardzo istotny wpływ na jakąkolwiek nieruchomość. Ich wybór to nie tylko dopasowanie rozmiaru i materiału, z którego są wykonane.

Najczęściej pojawiające się drzwi i okna to te wykonane z PCV, drewna lub aluminium. Niezwykle istotną kwestią jest również szczelność. Liczy się tu stopień przenikalności szyb, jak też izolacyjności cieplnej ramy. Szczególnym rodzajem są okna pasywne, które uważane są za energooszczędne i pozwalają zatrzymywać ciepło wewnątrz domu, tym samym redukując potrzebę jego ogrzewania. Warto przy tym zwrócić uwagę na firmę wytwarzającą konkretne okna. Należy zaznaczyć, że Polska jest jednym z czołowych eksporterów okien w Europie, co najlepiej dowodzi, że nasi producenci zasługują na zaufanie klientów.

Podobnie jest z drzwiami, które również powinny być odporne i możliwie najbardziej szczelne. Niemniej, w ich przypadku liczy się także system zabezpieczeń, który uchroni przed włamaniem. Nie bez znaczenia jest także grubość drzwi, która powinna być dostosowana do indywidualnych oczekiwań klienta. Wysokiej klasy okna i drzwi o różnych parametrach oferuje np. firma ekodom, w której oprócz produktów, można liczyć na profesjonalne porady dotyczące wyboru poszczególnych modeli.

W asortymencie firmy znajdują się również bramy garażowe, które podobnie do okien i drzwi, wyróżniają się nieprzeciętną energooszczędnością. Wynika ona z odpowiedniej grubości poszczególnych elementów i optymalnej izolacji bram. Wmontowane w bramy fotokomórki i zabezpieczenia gwarantują maksymalny komfort ich użytkowania. Bramy mogą być stylistycznie dopasowane zarówno do drzwi wejściowych, jak i do pełnych ogrodzeń, co zapewni zachowanie najwyższej estetyki wizualnej wokół domostwa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i dbając o ich bezpieczeństwo, firma oferuje również profesjonalny montaż wszystkich sprzedawanych produktów, w tym rolet oraz pełnych konstrukcji drewniano-aluminiowych, stanowiących ogrody zimowe.

Artykuł napisany przy współpracy z K2Team – mycie okien Poznań