Drzwi prysznicowe – jak wybrać te najlepsze?

Nie ukrywajmy, wybór drzwi prysznicowych zadaniem przesadnie trudnym nie jest. Każdy chce jednak sobie zaoszczędzić rozczarowań. Należy zatem zorientować się na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnych już drzwi prysznicowych.

Drzwi prysznicowe są uważane jako rozwiązanie alternatywne co do kabiny. Pozwalają wraz ze ściankami prysznicowymi zabudować brodzik. Wówczas uzyskujemy funkcjonalną kąpielową przestrzeń. Przestrzeń ta jest zdecydowanie o bardziej konfigurowalnych wymiarach. Przecież zarówno ścianki jak i także prysznicowe drzwi mają bardzo różne wymiary.

Jeśli chodzi o drzwi prysznicowe to sięgają po nie zarówno zasobni inwestorzy jak i także osoby, których łazienka będzie bardziej skromna. Należy mieć na uwadze, że drzwi prysznicowe nie są trwałe. Jednak z drugiej strony należy zauważyć ich niesamowitą trwałość jak i także funkcjonalność. Jeśli chodzi o kryteria doboru konkretnych już drzwi prysznicowych to należy zwrócić uwagę na kilka kryteriów.

Pierwsze kryterium to rozmiar. Jest to kryterium niezaprzeczalnie najważniejsze. Sama wysokość nie jest zbytnio zróżnicowana, ale szerokość już tak. Właśnie szerokość jest najbardziej problematyczna. Drzwi prysznicowe najczęściej są dobierane w ten sposób, że zajmują całą ścianę frontową naszej kabiny.

Kolejne kryterium to tym zamknięcia. W większości drzwi prysznicowe to drzwi uchylne klasyczne. Drzwi te mają zawiasy po jednej stronie. Jest to stosunkowo prosty jak i także bardzo tani typ. Ten typ drzwi prysznicowych ma jednak jedną wadę. Uchylenie drzwi na ich pełną szerokość wymaga sporej przestrzeni. Oprócz tego drzwi te nie są zbyt trwałe.

Bardzo często wybiera się także typ drzwi prysznicowych przesuwnych. Ich niepowtarzalna zaleta to fakt, że nie zajmują miejsca poza samym obrębem kabiny. Mogą się jednak pojawiać problemy z samym montażem. Wyróżniamy także drzwi przesuwne łamane. Typ ten także nie wymaga dodatkowej przestrzeni.

Kolejne kryterium to materiał. W tymże kryterium nie mamy zbyt dużego wyboru. Wyróżnia się bowiem szkło hartowane oraz poliwęglan. Najczęściej wykorzystywane jest jednak szkło hartowane. Jest to materiał odporny, trwały jak i także niełatwy do porysowania. Zaś poliwęglan jest dużo mniej trwalszy od szkła. Dodatkowo jest także od niego lżejszy. Ostatnim kryterium jest marka. Są producenci, którzy są częściej wybierani, ale są także tacy, którzy raczej pomijani są.

Jak widać na powyższym obrazku kryteriów do analizy oraz do poszczególnych wyborów jest cała masa. Spontaniczny wybór drzwi prysznicowych raczej nie powinien następować. Wszystko musi być jak najbardziej przemyślane. Każdy ma inną łazienkę oraz inny gust. Jednak na każdy gust oraz na każdy rozmiar łazienki znajdziemy na rynku odpowiednie drzwi prysznicowe, które w stu procentach spełnią nasze oczekiwania.