Dystrybutor wody do biura to jeden ze sposobów na zapewnienie pracownikom wody pitnej w miejscu pracy. Istnieją jednak dużo tańsze i wygodniejsze rozwiązania.
Woda w baniakach to rozwiązanie, które na szeroką skalę stosowane było w miejscach pracy zwłaszcza kilkanaście lat temu. Dystrybutory wody można było wówczas zobaczyć także w hotelach, placówkach edukacyjnych czy medycznych. W ostatnim czasie baniaki z wodą jednak znikały i sukcesywnie były zastępowane przez nowocześniejsze urządzenia filtrujące wodę. Dlaczego tak się stało?
Dystrybutory wody do biura – minusy
Woda w galonach przeszła do historii z kilku powodów. Dla wielu osób jest ona problematyczna w obsłudze, ponadto nie należy ona do tanich i ekologicznych rozwiązań.
Przede wszystkim dostawa wody do biura wiąże się z ustaleniem konkretnego terminu i godziny odbioru. Ponadto, wielolitrowe baniaki są ciężkie i do ich zamontowania często potrzebne są dwie osoby. Po otwarciu galon musi być opróżniony w ciągu 72 godzin. Po tym czasie woda może przybierać zielony odcień, mogą też zacząć namnażać się bakterie. Dystrybutor wymaga również regularnego czyszczenia i konserwacji. Dotyczy do zwłaszcza urządzeń z funkcją podgrzewania wody. Jest to bowiem idealne środowisko do namnażania bakterii!
Wreszcie, dystrybutor wody do biura to niemały wydatek. Samo urządzenie kosztuje od kilkuset do tysiąca złotych. Ponadto, dostawy wody w baniakach do biura to koszt około 200 zł. Istnieją dużo tańsze rozwiązania, które na dodatek są wygodniejsze i przyjazne środowisku.
Filtry do wody
Woda filtrowana zyskuje coraz większą popularność w gospodarstwach domowych. Dzbanki filtrujące stały się już stałym, nieodłącznym elementem wielu kuchni. Dostępne są w różnych pojemnościach i kolorach. Gdy chcemy filtrować wodę do bezpośredniego spożycia stosujemy dzbanki z filtrem lub filtry podzlewowe. Więcej o rodzajach filtrów do wody dowiesz się na stronie https://dafi.pl/blog/.
W ciągu ostatnich kilku lat również pracodawcy dostrzegli korzyści z filtrowania wody. Filtr przepływowy nie zajmuje tyle miejscu co dystrybutor wody, ponieważ umożliwia czerpanie wody filtrowanej prosto z kranu! Na dodatek nie są potrzebne dostawy, ponieważ woda z kranu jest właściwie nieograniczona. Co więcej, litr wody wodociągowej kosztuje zaledwie około 1 grosza.
Ile kosztuje system filtrujący? Zestaw – wraz z kranem do wody – to jednorazowy wydatek rzędu 450 zł. Koszt filtra wymiennego to natomiast zaledwie kilkanaście złotych. Filtrowanie wody daje więc spore oszczędności, a na dodatek dużą wygodę użytkowania. Świetnie nadaje się zarówno do małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw.