Filtr powietrza do kosiarki ‒ jak wybrać odpowiedni?

Kosiarka to niezbędne wyposażenie każdego właściciela ogrodu. Aby jednak mogła służyć nam przez długi czas, powinniśmy dbać o jej wszystkie elementy oraz pamiętać o ich ewentualnej wymianie. Jedną z istotnych części, która odpowiada za wydajną pracę Twojej kosiarki, jest jej filtr powietrza. W poniższym artykule dowiesz się, jak dobrać odpowiedni.

Filtr powietrza do kosiarki ‒ dlaczego jest tak ważny?

Filtr powietrza należy do podstawowych elementów silnika, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kosiarki. Wychwytuje różnego rodzaju pyły, kurz i piasek, które mogłyby przedostać się do wnętrza silnika oraz ochrania go przed wieloma pozostałymi zanieczyszczeniami.

Zużyty filtr powietrza do kosiarki

Posiadając kosiarkę lub traktorek, musimy pamiętać o regularnej wymianie filtra powietrza. Jeśli zostanie on silnie zabrudzony, zatkany czy też ulegnie deformacji, może znacząco obniżyć moc silnika Twojego urządzenia ogrodowego. To z kolei może prowadzić do znacznego spadku wydajności.

Filtr powietrza Briggs&Stratton, który ulegnie uszkodzeniu, w znaczący sposób może zwiększyć zużycie paliwa, co z kolei powoduje większą ilość spalin, które przedostają się do powietrza, a także zwiększenie głośności silnika. Silnik, który ze względu na uszkodzony filtr działa w ten sposób, może ulec bardzo poważnemu uszkodzeniu lub wymagać wymiany na nowy model, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać stan swojego filtra i wymieniać go co 25 godzin pracy silnika, a nawet częściej, jeśli zauważysz, że jest to konieczne.

Filtr powietrza do kosiarki ‒ jaki wybrać?

Przed zakupem nowego filtra powietrza warto sprawdzić, jaki rodzaj znajduje się w silniku naszej kosiarki: gąbkowy czy wkład papierowy. Filtr gąbkowy może być prany ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem detergentu. Po wypraniu nasączamy go kilkoma kroplami czystego oleju silnikowego, wyciskamy nadmiar i ponownie montujemy w kosiarce.

Filtr papierowy możemy w prosty sposób wyczyścić poprzez lekkie uderzenia w równą i czystą powierzchnię. Pamiętajmy, że filtra papierowego pod żadnym pozorem nie możemy czyścić za pomocą sprężonego powietrza ‒ w ten sposób możemy trwale uszkodzić filtr i spowodować, że będzie on przepuszczał zanieczyszczenia do wnętrza silnika.

Jeśli szukasz dobrej jakości filtra do kosiarki z silnikiem Briggs&Stratton, z powodzeniem znajdziesz go na stronie: https://ogrodexmilicz.pl. W asortymencie znajdziesz także filtry powietrza do kosiarek ogrodowych o różnych kształtach: okrągłe, owalne, płaskie oraz walcowe.