Fit Out – na czym polega?

Planując przyszłą przestrzeń biurową najemca lub właściciel nieruchomości już na wstępie powinien zastanowić się jakiej wielkości budżet może przeznaczyć na jej urządzenie, w jakim terminie chce zrealizować przedsięwzięcie, a dopiero później wziąć pod uwagę możliwości realizacyjne. Zupełnie różne wyzwania dotyczą urządzenia małego i dużego biura.

O ile przygotowanie miejsca pracy dla kilku pracowników biurowych nie jest zadaniem szczególnie trudnym, o tyle duża przestrzeń, w której trzeba umieścić kilkanaście bądź kilkadziesiąt osób wykonujących pracę biurową pod potrzeby konkretnej firmy bądź kontrahenta wymaga zaangażowania profesjonalnej firmy zajmującej się kompleksową aranżacją przestrzeni biurowych.

Urządzanie biur w systemie Fit Out polega nie tylko na zaprojektowaniu całej przestrzeni we współpracy i zgodnie z profilem zamawiającego usługę przedsiębiorstwa, ale to dużo więcej.

Profesjonalna firma realizująca usługę Fit Out podejmuje się całkowitego przygotowania miejsca pracy biurowej począwszy od np. stanu surowego powierzchni przeznaczonej na ten cel pod tzw. klucz. Do jedynych zadań zleceniodawcy należy określenie budżetu i terminu zakończenia realizacji oraz przedstawienie szczegółowych potrzeb dotyczących charakterystyki pracy, tak by docelowo pracownicy nie tylko mogli być bardziej wydajni na swoich stanowiskach pracy, ale też, by mieli przestrzeń do relaksu i krótkiego odpoczynku.

Zleceniodawcę nie interesują też kwestie oświetlenia, doboru mebli, wykładzin, itd. Zamawiając przygotowanie biura w systemie Fit Out wykonawca zlecenia zapewnia także pozwolenie na budowę, wszelkie uzgodnienia branżowe związane z realizacją, w tym odbiory przez instytucje państwowe, jak choćby straż pożarną.

Zaprojektowanie i urządzenie przestrzeni biurowej przez profesjonalistów takich jak warszawskie Interbiuro.pl zagwarantuje jej jak najefektywniejsze wykorzystanie w ramach wcześniej uzgodnionego budżetu i będzie stanowić prawdziwą wizytówkę firmy zlecającej.