Flok – na czym polega?

Jak ważne są gadżety reklamowe w promowaniu firmy nie trzeba już w zasadzie nikogo przekonywać. Ważniejszą kwestią staje się wyróżnienie na tym polu od setek innych podobnych do siebie produktów tak, by zapadły w pamięć i zwyczajnie spodobały się obdarowanemu kontrahentowi.

Metodą, która pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego wzoru na zwykłym z pozoru przedmiocie jest flokowanie. Jest to nic innego jak specjalny proces technologiczny, dzięki któremu na wybrany produkt z praktycznie dowolnego materiału nanosi się pocięte tworzywo sztuczne zwane flokiem.

Struktura takiego tworzywa przypomina znany wszystkim zamsz, ale różni się od niego odpornością na działanie czynników atmosferycznych dzięki czemu zachowuje swój charakterystyczny wygląd przez długi czas.

Flok można z powodzeniem nanosić na rozmaite, wcześniej oczyszczone i odtłuszczone powierzchnie dlatego jest idealnym tworzywem podnoszącym wartość wizualną dowolnego gadżetu reklamowego. Najczęściej flokowanymi powierzchniami są wnętrza samochodów, których właściciele chcą w ten sposób wyróżnić swój pojazd wśród innych tej samej marki, ale metoda stosowana jest też coraz chętniej przez wykonawców gadżetów reklamowych właśnie.

Tak popularne gadżety reklamowe jak długopisy, kalendarze, T-shirty, parasole czy czapki mogą być wzbogacone poprzez zastosowanie flokowania dodając tym gadżetom zupełnie innego, przestrzennego efektu.

Ozdobione flokiem kalendarze, segregatory, kartki okolicznościowe i długopisy przyciągają wzrok i zadowolą nawet najbardziej wybrednych klientów dlatego planując budżet reklamowy warto wziąć pod uwagę zakup gadżetów reklamowych wzbogacanych tą właśnie techniką.

Jednym z wykonawców ozdabiających różne powierzchnie flokiem jest firma Alter Flock Alterflock.pl, która stosuje flokowanie już od lat 90-tych, co tym samym czyni ją jednym z głównych ekspertów na rynku. Firma specjalizuje się w ozdabianiu koszulek reklamowych, smyczy, zdobieniu papieru i akcesoriów wskazanych przez klienta.