Flokowanie, dla jakich produktów?

Produkty flokowane są jednymi z tych, z którymi w ostatnich latach mamy do czynienia bardzo często, chociaż nie zawsze o tym wiemy. Czym one są i jakie cechy wyróżniają je na tle innych? Dla jakich przedmiotów można wykonać profesjonalne flokowanie i jak to wykorzystywać w reklamie swojej firmy?

Czym jest flokowanie i jakie cechy ma flok?

W największym uproszczeniu, flokowanie jest bardzo popularną metodą na upiększanie produktów. Wykonuje się je za pomocą specjalnej, tekstylnej strzyży, która wyróżnia się dużą wytrzymałością i trwałością. Solidność flokowania to zasługa wykonana z drobnych włosków: bawełnianych, nylonowych lub wiskozowych, w zależności od wybranej techniki.

Podstawowe cechy tego materiału to elegancki, szykowny wygląd, który świetnie sprawdza się w przypadku różnego typu materiałów reklamowych, dobra izolacja cieplna, odporność na płomienie i dźwiękoszczelność.

Jakie produkty można flokować?

Flokuje się dziś najczęściej przedmioty, które mają przeznaczenie reklamowe. Na przykładzie floków wykonywanych w renomowanej firmie Alterflock.pl są to np.

  • Smycze tworzone w technice flocku transferowego, których charakterystyczną cechą jest wypukły nadruk, bardzo przyjemny w dotyku. Również inne smycze reklamowe: krótkie, plastikowe, sznurkowe, żakardowe czy sublimacyjne
  • Czapki – tu zaletą główną jest doskonała widoczność nadruku flokowego, który widać nawet z daleka
  • Wszelkie przedmioty papierowe np. zaproszenia ślubne, wizytówki, kartonowe segregatory, kartki świąteczne itd. Flokowanie takich produktów daje w dotyku efekt podobny do zamszu. Elegancka metoda upiększania.
  • Odzież, szczególnie koszulki reklamowe, które dzięki flokowaniu są miękkie, miłe w dotyku, a och nadruk może być lekko wypukły
  • Elementy samochodowe, uzyskujące dzięki tej technologii efekt zamszowy, dystyngowany, elegancki. Flok wykorzystuje się w autach zarówno prywatnych, dla wizualnego podniesienia ich walorów, jak i np. w profesjonalnych pojazdach rajdowych
  • Wieszaki

Warto wiedzieć: flokowanie wybitnie wzmacnia przedmioty, które ozdabia się tą techniką. Wyglądają one nie tylko świetnie, ale i są wytrzymałe i mogą służyć przez lata.