Flokowanie – kiedy się przydaje?

Każdy właściciel dowolnej firmy zabiega o dobre relacje z klientami, a zabiegi te polegają między innymi na wręczaniu rozmaitych gadżetów reklamowych z firmowym logo, które w przyjemny sposób wywołują pożądane skojarzenia z tą konkretną firmą.

Co jednak wtedy, gdy kontrahent współpracuje z dziesiątkami firm, od których otrzymuje przeróżne reklamowe drobiazgi podobne do siebie? Jak swój prezent uczynić charakterystycznym i wyjątkowym?

Sposobem na oryginalność w branży gadżetów reklamowych może stać się flokowanie.

Flokowanie w skrócie polega na wykorzystaniu pociętych na drobne kawałeczki włókien z tworzyw sztucznych, a następnie przyklejaniu ich na gotowe powierzchnie np. właśnie gadżetów służących reklamowaniu jakiejś firmy. Poddany procesowi flokowania przedmiot wygląda tak, jakby został wykonany z zamszu przez co nabiera wyjątkowego i unikalnego charakteru, a przede wszystkim pozytywnie wyróżnia się spośród wielu sobie podobnych przedmiotów.

Metoda flokowania najpopularniejsza jest wśród właścicieli samochodów, którzy chcą, by ich konkretny model auta wyróżniał się na tle innych pojazdów tej samej marki. Flokowane są przede wszystkim deski rozdzielcze, które po zyskaniu nowego, unikalnego wyglądu dodatkowo nabierają właściwości ochronnych poprzez blokowanie refleksów świetlnych przeszkadzających czasami kierowcy w czasie jazdy.

Jednym z najpowszechniejszych i bardzo praktycznych gadżetów reklamowych, które po flokowaniu rzucają się w oczy szczególnie są produkty papiernicze jak kalendarze, karty świąteczne i zaproszenia. Warto w zasobach firmowych posiadać partię tego typu unikalnych wzorów przeznaczonych dla szczególnie ważnych klientów. Obdarowany nieszablonowo wyglądającym kalendarzem, długopisem czy innym drobiazgiem kontrahent z pewnością na dłużej zapamięta darczyńcę, co automatycznie przełoży się na lepszą wzajemną relację.

Wieloletnie doświadczenie w stosowaniu zaawansowanych technik nadruku posiada firma Alterflock.pl Można w niej zamówić m.in.: koszulki reklamowe, zdobione artykuły papiernicze, czy smycze reklamowe.