Fotel gamingowy w pracy biurowej – czy się sprawdzi?

Czy fanów gier i pracowników biurowych coś łączy? Wbrew pozorom bardzo wiele. Obie te grupy spędzają długie godziny przed ekranem komputera, dlatego tak ważne jest, aby miały zapewnione dobre biurko i fotel. Czy modele dedykowane graczom sprawdzą się także w przypadku pracy biurowej?

Czym wyróżnia się fotel dla graczy?

Fotel gamingowy, inaczej określany jako fotel dla graczy, to najczęściej bardzo wygodny mebel z dodatkowymi funkcjami, które sprawiają, że spędzenie na nim nawet kilku godzin nie jest dużym obciążeniem dla kręgosłupa. Oto, czym wyróżniają się siedziska dedykowane graczom.

  • Ergonomia – fotele gamingowe zostały zaprojektowane w ergonomiczny sposób, by zapewnić graczom wygodną pozycję oraz odpowiednie podparcie ciała m.in. łokci, pleców, głowy oraz lędźwi. Dzięki temu nawet długotrwałe granie nie powinno być dla Ciebie problemem, a jeśli jesteś pracownikiem biurowym, z pewnością także docenisz korzyści płynące z korzystania z krzesła dla fanów gier.

  • Wygodne siedzisko – fotele gamingowe posiadają odpowiednio wyprofilowane siedzisko, które umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji. Ponadto w większości produktów tego typu dodatkowo znajdziesz specjalne poduszki na podłokietniki lub podnóżki, które sprawdzą się także podczas pracy w biurze.

  • Regulacja – standardowe modele krzeseł biurowych najczęściej umożliwiają tylko regulację ich wysokości. Fotel dla graczy oferuje znacznie więcej funkcji m.in. ustawienie nachylenia oparcia, regulację podłokietników i podkładki pod głowę, a także kąta ułożenia siedziska. Nieważne, czy w ciągu dnia oddajesz się graniu, czy pracy. Jeśli po kilku godzinach poczujesz, że Twoje ciało potrzebuje zmiany pozycji, wystarczy odpowiednio wyregulować swoje krzesło, by znowu móc cieszyć się pełnią wygody.

  • Dodatkowe, nietypowe funkcje – modele foteli dedykowane graczom mogą zaskoczyć Cię swoimi dodatkowymi funkcjami np. wbudowanymi portami USB, systemami wibracyjnymi, uchwytami na kubki i głośnikami. Prawdopodobnie większość z nich nie jest niezbędna do pracy biurowej, ale z pewnością wpłyną na Twój większy komfort podczas jej wykonywania.

Fotele i biurka dla graczy a praca biurowa

Jeśli szukasz konkretnej odpowiedzi, czy fotele i biurka dla graczy sprawdzą się także w pracy biurowej, odpowiadamy, że jak najbardziej tak! Projektanci mebli dla fanów gier wiedzą, że ci będą spędzać przy nich naprawdę długie godziny, dlatego najczęściej są one bardzo wygodne i posiadają funkcje, których na próżno szukać w tradycyjnych modelach.

Jeśli w ciągu pracy w biurze narzekasz na ból kręgosłupa i co chwilę musisz zmieniać pozycję siedzenia, prawdopodobnie musisz pomyśleć nad zakupem nowego krzesła. Zamiast szukać standardowych, biurowych produktów, poszukaj alternatywnego rozwiązania, wybierając meble tworzone z myślą o fanach gier. Gwarantujemy, że zarówno fotele, jak i biurka dla graczy spełnią Twoje oczekiwania i dzięki nim odkryjesz nową jakość. Zadbaj o swój kręgosłup i już dziś rozważ zakup nowego fotela.