Fototapeta – czy to dobry pomysł na wystrój ścian?

Co to takiego fototapeta? Jest to nic innego jak zdjęcie bardzo dobrej jakości w wysokiej rozdzielczości, wydrukowane na podłożu drukowym, które zostaje przymocowane za pomocą specjalistycznego kleju do uprzednio przygotowanej ściany. Taka aranżacja wnętrza jest dosyć oryginalna i coraz częściej wybierana. Fototapeta była bardzo popularna w latach 80’ i 90’.

Jak to bywa z modą – przybywa, odchodzi, żeby znowu powrócić. Tak też jest i w przypadku fototapety – moda na tego typu aranżację wróciła, i staje się z dnia na dzień coraz bardziej popularna i lubiana. Przyjrzyjmy się wadom i zaletom fototapety, oraz czy jest ona dobrym pomysłem na nową aranżację wnętrza. Największą zaletą, której nie można nie wspomnieć jest zdecydowanie oryginalność i nietuzinkowość.

Pomalowane ściany wyglądają ładnie i ciekawie zwłaszcza, jeśli są pomalowane z pomysłem. Natomiast fototapeta to nic innego jak ogromne zdjęcie przyklejone na ścianie, które naprawdę robi wrażenie! Fototapeta stwarza ogromne możliwości. Producenci fototapet mają ogromny wybór wzorów. Mało tego – jeśli chcemy mieć fototapetę jedyną w swoim rodzaju, taką której nikt nie ma – możemy zdecydować się na projekt tapety ze swojej własnej fotografii. Jedynym warunkiem jest naprawdę dobrej jakości zdjęcie – bez tego ani rusz. Oczywiście fototapetę wykonać można z każdego jednego zdjęcia, ale efekt nie zawsze będzie powalający.

Położenie fototapety nie jest skomplikowane i nie zajmuje dużo czasu. W porównaniu z malowaniem ścian nie pojawia się tutaj kwestia wysychania farby, czy nieprzyjemnego zapachu. Cały proces mocowania fototapety na ścianie powinien być jednak wykonany przez fachowca, który zrobi to szybko, sprawnie i profesjonalnie. Fototapeta nadaje się do każdego pomieszczenia. Kuchnia, łazienka, pokój dzienny – środowisko wody z pewnością nie będzie stanowiło problemu. Fototapeta do łazienki wykonana jest z innego materiału, niż np. fototapeta do kuchni właśnie po to, by spełniać swoją funkcję i oczekiwania klienta. Fototapeta również poradzi sobie z nietypowymi, niestandardowymi ścianami. Wszelkie nierówności, czy niewymiarowe ściany nie stanowią problemu. Każda firma wykonuje fototapety na specjalne zamówienia, pod wymiar, z uwzględnieniem wszystkich elementów. Przyznać trzeba, że jest to naprawdę wygodne.

Tego typu aranżacje ścienne nie wymagają częstych zmian i specjalistycznej pielęgnacji. Materiał, z którego wykonana jest fototapeta jest na tyle przyjazny, że wilgotna ściereczka świetnie poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami. Zadbana i czyszczona fototapeta zdobi ściany przez wiele lat, co również jest w pewnym sensie oszczędnością. Zdecydowanie warto zainwestować w fototapetę. Mamy nieograniczone możliwości wzornictwa, montaż nie jest skomplikowany, fototapeta świetnie nadaje się zarówno do kuchni, salonu jak i łazienki, a jej pielęgnacja jest banalna. Dzięki fototapecie możemy codziennie rano budzić się na pięknej piaszczystej plaży. Przyznać trzeba, że to robi wrażenie.

Firma Topago oferuje fototapety do sypialni, kuchni, łazienki, salonu – atrakcyjne ceny i najwyższa jakość.