Gadżety firmowe, dlaczego warto?

Rola gadżetów reklamowych w promocji marki i budowaniu jej wizerunku ma dzisiaj bardzo duże znaczenie. To właśnie dzięki teoretycznym „drobiazgom”, które klienci otrzymują w formie prezentu lub możliwości taniego zakupu, w sposób nierzadko viralowy, rozprzestrzenia się dobra opinia marce, a w głowach klientów kształtuje się jej pozytywny odbiór. Na co wpływają takie gadżety i dlaczego warto po nie sięgać?

Korzyści z zakupu gadżetów reklamowych dla firm

Do największych korzyści, jakie dzięki tym produktom zyskują przedsiębiorcy należy oczywiście promocja ich firm. Dziś dowolne produkty reklamowe od tych żywnościowych (w opakowaniach), przez odzieżowe, aż po elektroniczne, można oznakować zarówno logo firmy, nadrukiem z nazwą brandu, ale i np. adresem strony internetowej czy namiarem na sklep stacjonarny. Im więcej takich gadżetów otacza dziś potencjalnych klientów, tym bardziej ugruntowuje w ich głowach świadomość istnienia danej marki, a tym samym zbliża do skorzystania z jej usług.

Nowoczesne firmy znakujące komputerowo gadżety reklamowe, jak np. Leopard.waw.pl dbają tu o to, by nie tylko sam produkt wyróżniał się ciekawym wyglądem, ale i nanoszony na niego napis czy znak, były widoczny tak, by przyciągać oko. Kolejnymi atutami opracowanych z pomysłem gadżetów reklamowych są:

  • Prosty sposób na dotarcie do nowych klientów
  • Przypomnienie o firmie klientom, którzy już korzystali z jej usług
  • Tworzenie w oczach odbiorców pewności, że firma dba o swoją promocję, pokazuje się światu, więc jest transparentna, otwarta, a na jej obsługę można liczyć
  • Docieranie z reklamą dalej niż dotąd – tu dla przykładu można podać np. czapeczkę z logo firmy na daszku, której posiadacz zabiera ją ze sobą na wakacje, spacer, do kina czy na spotkanie z przyjaciółmi. Jest to forma doskonałego roznoszenia się reklamy tam, gdzie właściciel firmy mógłby się jej nawet nie spodziewać.
  • Wywołanie uśmiechu u osoby obdarowanej takim gadżetem – miłe gesty zawsze się docenia!
  • Niski koszt w porównaniu do wydatków na inne reklamy np. billboardowe czy telewizyjne. Gadżety dostępne są na kieszeń każdego przedsiębiorstwa, również tego, które dopiero startuje i nie ma jeszcze setek tysięcy złotych np. na krótką reklamę w tv.
  • Możliwość szybkiego dokupienia gadżetów jeśli okażą się np. hitem. W tej sytuacji firma, która je wyprodukowała, ma już dostępny wzór, szablon, materiały i może szybciej niż wcześniej rozpocząć produkcję i dostarczyć przedsiębiorcy odpowiednich gadżetów

Można śmiało powiedzieć, że trudno jest wyobrazić sobie dzisiejszą promocję marki (tej małej i dużej) bez ekonomicznego i bardzo skutecznego w działaniu rozwiązania, jakim są właśnie akcesoria promocyjne.