Garnki (gerlach)

Niby prosta rzecz, a jednak wybór odpowiednich garnków wcale nie jest łatwy ponieważ ma znaczący wpływ na jakość gotowania, smak potraw oraz komfort utrzymania ich w należytej czystości.

Przy wyborze czy to pojedynczych garnków czy też całych kompletów najczęstszym błędem popełnianym przez kupujących jest kryterium ceny. Tanie rzeczy bardzo często nie idą w parze z jakością wykonania i o ile przedmioty drobne, które szczególnie w kuchni należy wymieniać regularnie można jak najbardziej kupować za przysłowiowe grosze, o tyle wybór garnków wymaga znacznie większego namysłu.

Decydując się na zakup kompletu garnków ze znanej firmy mamy gwarancję, że posłużą nam one długie lata. Oczywiście można kompletować garnki pojedynczo, ale zestaw ma tę przewagę, iż poszczególne wielkości garnków są różne i przystosowane do zróżnicowanych potraw. Nie ma przy tym znaczenia czy rodzina jest duża lub mała ponieważ w każdej kuchni powinien znajdować się przynajmniej jeden większy garnek umożliwiający przygotowanie posiłku dla przybyłych gości.

Gerlach to jeden z lepszych producentów naczyń i akcesoriów kuchennych, a garnki Gerlach doskonale sprawdzą się w każdej kuchni. Można spośród nich wybrać kilka różnych najbardziej nam odpowiadających zestawów. Warto zwrócić uwagę na te zestawy garnków, które wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10 i mają wiele innowacyjnych udogodnień, m.in. silikonowe wkładki pod uchwytami pokryw zapobiegające nadmiernemu rozgrzaniu. Inną praktyczną ciekawostką jest skala litrażowa wewnątrz garnków oraz dopasowane do wielkości garnka sitka do odcedzania.

Niektóre zestawy garnków Gerlach przystosowane są do pieczenia w piekarniku i co ważne, można je stosować na tradycyjnych kuchenkach, a także na tych indukcyjnych. Wszystkie garnki tej firmy posiadają specjalne grube dno z wbudowanym dyskiem aluminiowym gwarantującym oszczędność energii i szybsze gotowanie.

Wybór firmowych garnków sprawi, że gotowanie będzie mniej czasochłonne więc też dużo przyjemniejsze.