Granitowy zlew – prawidłowa pielęgnacja

Coraz częściej kuchnie, zwłaszcza te połączone z salonem, stają się wizytówką domu. To tutaj rodzina najwięcej spędza wspólnie czasu, najczęściej przy posiłkach czy też wspólnej pracy. Kuchnia stanowi również przedłużenie salonu w czasie przyjęć dla gości. Dlatego coraz częściej inwestujemy w droższe i lepsze jakościowo wyposażenie, które poza funkcjonalnością, spełnia również wysokie walory estetyczne. Jednym z takich produktów jest granitowy, fragranitowy lub kompozytowy zlew. Aby jednak zachował swój estetyczny wygląd, należy o niego odpowiednio dbać. A zatem, jak wyczyścić granitowy zlew, by na co dzień lśnił czystością i pozostał piękny przez długie lata?

Jak wyczyścić granitowy zlew?

Wbrew pozorom pielęgnacja granitowego zlewu nie jest zbyt skomplikowana. Przy codziennym, regularnym czyszczeniu najczęściej wystarczy tylko umyć zlew ciepłą wodą i wytrzeć go do sucha ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Można też, jeśli zachodzi taka potrzeba, użyć płynu do mycia naczyń. Do czyszczenia takiego rodzaju zlewu najlepiej używać delikatnych ściereczek bądź gąbek.

Do czyszczenia zlewów granitowych stosuje się również środki chemicznie specjalnie do tego dedykowane. Wskazane jest czyszczenie zlewu raz na jakiś czas preparatem, który dokładnie usunie wszelkie zanieczyszczenia, a także go zaimpregnuje i zabezpieczany przed powstawaniem zabrudzeń. Jednym z najlepszych preparatów do czyszczenia granitowych zlewów, dostępnych na polskim rynku, jest płyn do czyszczenia zlewozmywaków w sprayu Quartz clean.


Specjalistyczny preparat do czyszczenia zlewozmywaków granitowych

Preparat Quartz clean to genialny środek czyszczący, który można stosować do czyszczenia zlewozmywaków granitowych, jak również kwarcowych, blaszanych, a także konglomeratu i kompozytu. Ten specjalistyczny preparat bez problemu usuwa wszelkie zanieczyszczenia, złogi i zaciemnienia pochodzenia organicznego, a do tego posiada właściwości rozjaśniające. Czyszczenie zlewozmywaku z wykorzystaniem preparatu Quartz clean sprawi, że będzie on zawsze czysty, a także pełen blasku.

Spray Quartz clean jest prosty w użyciu. Wystarczy dokładnie spryskać nim zlew i pozostawić do 15 minut, po czym obficie spłukać czystą wodą. W przypadku głębszych i czarnych zabrudzeń preparat można pozostawić nawet do 60 minut.

Preparaty z serii Quartz nie tylko służą do usuwania zanieczyszczeń, ale również impregnują, dlatego zaleca się stosowanie ich regularnie w celu ochrony zlewu przed zabrudzeniami. Do tego idealnie nada się środek Quartz protect. Regularne stosowanie tego preparatu który impregnuje zlewozmywak prowadzi do długiego użytkowania bez konieczności częstego czyszczenia zlewu. Impregnat Quartz protect stosuje się do pielęgnacji zlewu który dodatkowo usuwa zarysowania powstałe podczas użytkowania.


Czego nie lubią granitowe zlewy?

Granitowe zlewy nie lubią silnie barwiących substancji, takich jak czerwone wino, sok z buraków czy pozostawionej kawy lub herbaty. Pamiętajmy zatem, aby zapobiec zabarwieniom, nie zostawiać ich w zlewie, tylko na bieżąco spłukiwać i myć zanim wnikną w strukturę materiału lub stosować prewencyjnie preparat Quartz protect. Regularne stosowanie tego preparatu który impregnuje zlewozmywak prowadzi do długiego użytkowania bez konieczności częstego czyszczenia zlewu. Impregnat Quartz protect stosuje się do pielęgnacji zlewu który dodatkowo usuwa zarysowania powstałe podczas użytkowania. Jeśli jednak dojdzie do powstania plam i przebarwień, wówczas najlepiej sięgnąć po preparat Quartz clean w sprayu, który bez problemu poradzi sobie z tymi zanieczyszczeniami.