Grzejniki Purmo Aura. Wyposażenie nowoczesnych wnętrz

Nowoczesna linia grzejników konwektorowych Purmo Aura to odpowiedź na potrzeby wymagających klientów. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących niezawodnych produktów  o wysokiej mocy i niewielkim rozmiarze do dużych, przeszklonych pomieszczeń – loftów, apartamentowców czy biur.

purmo

Wykorzystując proces ogrzewania konwekcyjnego – unoszenia się ciepłego, ogrzanego powietrza na zasadzie cyrkulacji, grzejniki z serii Aura szybko nagrzewają wysokie, otwarte i przeszklone pomieszczenia. Niwelują uczucie chłodu bijącego od dużych przeszklonych powierzchni, dlatego nawet gdy za oknem panują minusowe temperatury, nie musimy obawiać się o komfort cieplny pomieszczeń. Grzejniki konwektorowe Aura doskonale sprawdzają się w nowoczesnych apartamentowcach i przestrzennych loftach, budynkach biurowych, ogrodach zimowych, witrynach sklepowych oraz salonach samochodowych. Dodatkowa możliwość wyboru koloru z bogatej palety RAL sprawia, że aranżację wnętrz z wykorzystaniem grzejników Aura ograniczyć może jedynie wyobraźnia.

Aura Basic – siła prostoty

Aura Basic to podstawowe rozwiązanie dla osób szukających wydajnego źródła ciepła. Elementem grzejnym jest miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła ukryty w estetycznej obudowie stalowej, od góry osłonięty perforowaną kratką wykonaną z tego samego materiału. Co ważne – obudowa grzejników Aura nie nagrzewa się bezpośrednio od czynnika grzewczego, co zapobiega utracie energii poprzez promieniowanie do powierzchni szklanych, obniżając tym samym koszty eksploatacyjne. Grzejnik Purmo Aura Basic mocuje się do podłogi przy użyciu estetycznych konsol montażowych. Wykonana ze stali górna kratka modelu Basic jest dostępna w kilku wariantach perforacji do wyboru. – Model Basic charakteryzuje bardzo przystępna cena, dlatego najczęściej wybierają go osoby poszukujące tańszych, lecz sprawdzonych rozwiązań. – mówi Robert Skomorowski, Kierownik Produktu grzejniki specjalne Purmo.

Aura Comfort – komfortowe rozwiązanie

Aura Comfort, podobnie jak w przypadku modelu Basic, jest grzejnikiem montowanym do podłogi. Od poprzednika różni go natomiast wykonana z aluminium, ozdobna ażurowa kratka przez którą na zasadzie konwekcji wydobywa się ciepłe powietrze. – Grzejniki Aura Comfort sprawdzą się szczególnie w pomieszczeniach reprezentacyjnych oraz w miejscach, w których oprócz niezawodnego systemu ogrzewania, liczy się także nienaganny wygląd i dobry smak. – kontynuuje Robert Skomorowski.

Aura Slim – grzejnik z klasą

Uzupełnieniem standardowej serii grzejników stojących Aura Basic oraz Aura Comfort są ich naścienne odpowiedniki – Aura Slim Basic i Aura Slim Comfort. Gładkie grzejniki spełniają – pozornie wykluczające się – wymagania dotyczące minimalizacji wymiarów do osiągania maksymalnej mocy cieplnej przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego, nowoczesnego wyglądu. – Dzięki niewielkim wymiarom wydajnie ogrzewają pomieszczenia, nie zabierając przestrzeni na ścianach. Jeśli mamy możliwość powieszenia grzejnika na ścianie, modele Aura Slim będą bez wątpienia rozwiązaniem idealnym. – radzi specjalista Purmo. Niestandardowe warianty kolorystyczne pozwalają na eleganckie wyeksponowanie grzejnika, czyniąc go integralną częścią wnętrza. Estetyczny design pozwala na montaż grzejników zarówno w domach prywatnych jak i obiektach użyteczności publicznej.

Aura Bench – praktyczność w cenie

Aura Bench to przykład grzejnika 2 w 1, który szybko nagrzewa pomieszczenie i doskonale sprawdza się jako wygodny mebel. Model pomaga efektywnie wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniach z witryną lub dużymi szybami. Równie estetyczne co ze strony wewnętrznej, prezentuje się od zewnątrz. Purmo Aura Bench to grzejnik ustawiany na podłodze, wyposażony w komplet wsporników mocujących go do podłogi oraz podtrzymujących siedzisko wykonane z lakierowanego drewna bukowego. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby samemu wykonać fantazyjną ławeczkę i dopasować ją do grzejnika, bo zakup siedziska w modelu Aura Bench jest opcjonalny. – Nowością w ofercie Purmo są grzejniki Aura w wersji przeznaczonej do montażu w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Grzejniki basenowe Aura wytwarza się ze specjalnego rodzaju stali nierdzewnej odpornej na korozję i kontakt z chlorowaną wodą. Nowy model Aura Bench w kolorze stali nierdzewnej sprawdzi się jako nowoczesny element wnętrz basenu, ale także jako wygodne miejsce do siedzenia czy przebrania po kąpieli. – podsumowuje Robert Skomorowski.