Hamaki

Hamaki w Brazylii i Kolumbii są używane na co dzień od stuleci, często służą jako łóżko a nawet stół. W tych regionach są obecne niemal w każdym domu, ogrodzie i kurorcie wakacyjnym.

W Europie pojawiły się już za czasów Krzysztofa Kolumba, jednak zdecydowana większość mieszkańców starego kontynentu nigdy nie miała okazji się w nich położyć i zrelaksować. Może to za sprawą mniej sprzyjającej na wylegiwanie się pogodzie, a może dlatego że nie mamy w czasu na leniuchowanie. Popularność tych ciekawych mebli wypoczynkowych wciąż rośnie, ale decydują się na ich kupno głównie osoby posiadające swój dom z ogrodem lub ogródek rekreacyjny czy działkowy, mieszkańcy blokowisk niestety nie myślą o ich posiadaniu.

To można zmienić!

Zachętą mogą być bardzo lekkie i zajmujące niewiele miejsca hamaki, które można zabrać ze sobą na wakacje lub wypady poza miasto, to doskonała okazja do ich wypróbowania. Alternatywą mogą być fotele wykonane w oparciu o konstrukcję hamaka, są o wiele mniejsze i potrzebują tylko jeden punkt zawieszenia na suficie, sprawdzą się zatem nawet w małym pokoju lub na balkonie. Jeśli posiadacie jednak własny dom z przestrzenią zieloną to możliwość jest o wiele więcej, można je zawiesić pomiędzy drzewami lub na drewnianym stojaku, prezentują się wtedy naprawdę pięknie.

Hamaki to doskonały sposób na prawdziwy relaks i wypoczynek dla ciała i umysłu, można się w nich zdrzemnąć, poczytać książkę lub opalać w ciepłe dni. Pod względem komfortu trudno je porównać do jakichkolwiek innych mebli, delikatne bujanie ponad ziemią i idealne odciążenie wszystkich mięśni to cechy nie do podrobienia. Jeśli raz położycie się w hamaku, nie będziecie chcieli już nigdy zamienić go na nic innego.