Inspiracje – napisy reklamowe we wnętrzu

Coraz więcej projektantów wnętrz wykorzystuje w swoich stylizacjach litery i słowa umieszczane na ścianach. To ciekawy pomysł, który warto wykorzystać przy aranżowaniu wnętrza swojej firmy. Nie tylko nada mu ciekawy charakter, ale sprawdzi się także w roli reklamy.

 

Możliwości umieszczenia napisów we wnętrzu jest całe mnóstwo. Najprostszy to umieszczenie liter bezpośrednio na ścianie. Mogą być namalowane, ale także wykonane ze stryroduru, czy styropianu, dzięki czemu staną się wypukłe. Co bardzo ważne, napis nie powinien prezentować się jak typowa reklama. Litery powinny być rozsypane, napis może być wykonany ciekawą czcionką. Ma być przede wszystkim niebanalnie!

 

Tą samą zasadą powinniśmy kierować się przy umieszczaniu napisów na innych elementach wystroju. Na obrusie, abażurze albo kubkach można umieścić hasło reklamowe. Wypisane ozdobną czcionką z pewnością będzie się świetnie prezentowało.

 

Jedną z najważniejszych zasad obowiązujących w wystroju wnętrz jest umiar. Jeśli zainspirujesz się napisami zdobiącymi wnętrza, również powinieneś pozostać wierny tej zasadzie. Jeśli umieścisz litery na ścianie, zrezygnuj z umieszczania ich na obrusie, czy na poduszkach. Inaczej zamiast ciekawego efektu stworzysz wrażenie przesytu.