Jak dbać o skórzane meble?

Już od jakiegoś czasu skórzane meble w salonie uważane są za przejaw elegancji i dobrego smaku. Rzeczywiście, prezentują się bardzo efektownie, ale tylko pod warunkiem, że odpowiednio o nie dbamy. W przeciwnym razie mogą szybko stracić swój atrakcyjny wygląd.

Podstawą utrzymania skóry w dobrej kondycji jest jej regularne czyszczenie. Najlepiej stosować w tym celu specjalne środki do czyszczenia skóry lub zwykłą wilgotną szmatkę. Stosując inne preparaty, należy zachować daleko idącą ostrożność. Jeśli chcemy ich użyć, dobrze jest wcześniej przetestować ich działanie w jakimś mało widocznym miejscu, żeby uniknąć zniszczenia całego mebla.

Należy dbać także o odpowiednie nawilżanie skóry. Jeśli powietrze w naszym mieszkaniu jest zbyt suche, skóra może pękać, co z pewnością nie wpłynie dobrze na jej wygląd. Aby temu zapobiec, należy natłuszczać ją specjalnym woskiem do skóry. Tego typu preparaty bardzo dobrze się wchłaniają, nie należy więc obawiać się, że utworzą tłustą, brudzącą warstwę na powierzchni mebla.

Warto też zdawać sobie sprawę, że skórzane meble nie zawsze są dobrym wyborem. Jasna skóra nie sprawdzi się w mieszkaniach, w których mieszkają dzieci. Z kupna drogiej skórzanej kanapy lepiej też zrezygnować, gdy w naszym domu mieszka kot.