Jak dobrze zaprezentować się w firmie?

Środowisko biznesowe należy do szczególnych. Każdy najdrobniejszy detal daje określony sygnał oraz przekłada się na sposób w jaki druga strona nas postrzega. W trakcie np. negocjacji biznesowych ma to zasadnicze znaczenie.

Etui na telefon, choć często uznawane za element prozaiczny, a nawet banalny jest dla nowoczesnego człowieka jednym z istotniejszych elementów prezencyjnej wizytówki. Etui jest tak samo ważnym elementem, jak każda część biznesowego ubioru. Podczas prezentacji projektu lub rozmowy z klientem nie można nagle wyciągnąć telefonu w etui z np. „minionkami”. Chociaż słodkie na poziomie firmowym się nie sprawdzi.

Szyk, styl i moda w biurze

Telefon to nieodłączne narzędzie w biznesowym świecie. Chociaż sposobów komunikowania się jest coraz więcej, to smartphone pozostaje na szczycie. Każdy manager doskonale zdaje sobie sprawę, że jego ubiór oraz mowa ciała wywiera określony wpływ na rozmówcę. W efekcie każdy detal ma znaczenie. Telefon z racji swojego częstego użytku musi odzwierciedlać styl, profesjonalizm oraz obycie posiadacza – szczególnie w środowisku biznesowym. Inaczej powstaje zauważalny kontrast, który zwyczajnie rozprasza. Na gruncie negocjacyjnym jest to nie do przyjęcia. Z etui na telefon tak jak z dobrze dopasowanym garniturem – trzeba się zastanowić czy odpowiednio się prezentuje w każdym calu. Etui na telefon nie tylko chroni smartphone, ale przede wszystkim podkreśla jego walory estetyczne.

Nowoczesność o którą trzeba dbać

Współczesne telefony produkowane są z takim samym naciskiem na wygląd, jak i na funkcjonalność. Toporne komórki przypominające „cegły” odchodzą w przeszłość. Nowoczesność rządzi się swoimi prawami, a w nowych realiach etui na telefon posiadać zwyczajnie trzeba. Nieopaczny upadek może skutkować nie tylko lekkim zarysowaniem ekranu, ale nawet całkowitym wyeliminowaniem telefonu z obiegu. Więcej funkcji na „cieńszej” przestrzeni skutkuje większą kruchością telefonu. Etui problem rozwiązuje chroniąc telefon podczas rozmowy czy wyciągania z kieszeni. Jednak funkcjonalność nie jest najważniejszą cechą, jest nią wspominana zdolność do zmaksymalizowania estetycznego wyglądu samego aparatu. A to w połączeniu z biznesowym stylem równa się powalającemu profesjonalnemu wyglądowi.

Zmieniając telefon na nowy lub pragnąć odświeżyć stary smartphone warto poświęcić dłuższą chwilę na wybór odpowiedniego etui na telefon – choć to detal to jest to detal istotny. Złe dopasowanie stworzy negatywny odbiór naszej osoby w sytuacjach, na których nam zależy, a my nawet nie będziemy zdawali sobie z tego sprawy. Dlatego wybierajmy powoli!

Artykuł powstał we współpracy z https://xgsm.pl/