Jak należycie zachować się na pogrzebie?

Osoby uczestniczące w pogrzebie powinny zachować szczególną powagę, dostoswaną do tej smutnej sytuacji. Taka wiedza jest naprawdę przydatna.

Jak zachować się na pogrzebie?

W przypadku śmierci osoby z rodziny, ważne jest, aby być na Mszy Świętej za zmarłego. Oczywiście, należy także podczas pochodu pogrzebowego iść za trumną, aż na cmentarz. Następnie istotna jest obecność na stypie. Jeśli nie jest to bliska rodzina, to samo uczestniczenie we mszy będzie odpowiednie. Gdy z różnych powodów nie możemy być obecni na pogrzebie, kulturalnie będzie zadzwonić do rodziny osoby zmarłej z kondolencjami i poinformowanie o tym.

Oczywiście pogrzeby Lublin są dobrze zorganizowane, a to jest dość ważne. W tym dniu ubranie się na czarno jest jak najbardziej stosowne. Jednak gdy nie jest to najbliższa rodzina, to mogą to być kolory zbliżone do czarnego, na przykład ciemny grafit czy granat. Ubranie na pewno nie może być wyzywające. Czyli bez dekoltów, wysokich obcasów i rzucających się w oczy dodatków. Po prostu powinno być stonowane i skromne. Z kolei mężczyźni, najlepiej, kiedy ubiorą się w czarny garnitur.

Istotna jest również kwestia kwiatów. Bliska rodzina powinna przygotować ładny wieniec. Dalsi znajomi zmarłego mogą przynieść pojedyncze kwiatki i ułożyć je przy trumnie. Jeśli chodzi o kondolencje, to najpierw do najbliższych osoby zmarłej podchodzi rodzina, a dopiero następnie przyjaciele i inne osoby. Kondolencje powinny być krótkie i pocieszające.