Jak nowocześnie i tanio urządzić pokój nastolatka?

Urządzanie pokoju dla nastolatka potrafi przysporzyć wielu problemów związanych z różnymi oczekiwaniami wobec jego wystroju ze strony młodzieży i dorosłych. Jak warto urządzić pokój nastolatka, aby jego wystrój nie znudził się zbyt szybko, był funkcjonalny oraz był udanym kompromisem wobec oczekiwań rodziców i jego mieszkańca – oto pomysły i inspiracje, które mogą w tym pomóc.

Aranżacja pokoju dla nastolatka powinna przede wszystkim odzwierciedlać upodobania i hobby jego mieszkańca. Warto więc przed zakupem mebli zastanowić się albo wypytać dziecko o preferencje dotyczące koloru ścian, mebli, ich rodzajów i sposobów ustawienia. Pozwalając dziecku na wzięcie udziału w dyskusji nad aranżacją jego wnętrza, dajemy mu możliwość uczenia się jasnego komunikowania swoich potrzeb i prowadzenia rozmów doprowadzających do porozumienia obu stron.

Nowocześnie i tanio urządzony pokój młodzieżowy powinien już w kolorystyce odzwierciedlać charakter jego mieszkańca. Dorastający chłopcy zamiast jasnych barw zazwyczaj preferują czerń lub odcienie szarości, warto więc dobrać odpowiednie połączenie kolorów mebli. Mogą one być odważnym zestawieniem kolorystycznym czerni i bieli lub bieli z grafitem czy też kolorem żółtym lub czerwonym. Dzięki temu uzyskamy efekt nowoczesny, a niepozbawiony kolorowych akcentów. Będzie on dobrze wyglądał na tle jasnych, neutralnych kolorów farb na ścianach. W zależności od upodobań nastolatka może on dobrać swoje własne dodatki ożywiające całość aranżacji pokoju: plakaty filmowe, ulubionych zespołów czy gwiazd sportu.

Aby urządzić nowocześnie i tanio, a jednocześnie w pełni funkcjonalnie pokój dla nastolatka, postawmy na meble modułowe o wysokiej trwałości, które w razie potrzeby można ustawić w zupełnie inny sposób lub dokupić do nich kolejne elementy w zależności od przestrzeni, jaką dysponujemy. Ważnym miejscem będzie oczywiście stanowisko do nauki – solidne biurko z szufladami, w których można pochować swoje prywatne rzeczy lub stół z dobranym odpowiednio kontenerem. Blat biurka powinien mieć minimum 140 centymetrów szerokości, a do niego dopasowane ergonomiczne krzesło biurowe, rosnące wraz z jego właścicielem i zapewniające mu właściwą postawę w trakcie nauki. Ergonomiczne i przyjazne nastolatkowi kompleksowe wyposażenie znajdziesz na stronie meblezagrosze.pl.

Pokój młodzieżowy łączy najczęściej we współczesnych mieszkaniach funkcje dzienne z sypialnymi. Równie istotną kwestią będzie więc również dobranie wygodnego łóżka, które nie zajmie jednak całej dostępnej przestrzeni. Składane tapczany lub ergonomiczne sofy pozwalają na wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni zgodnie z potrzebami nastolatka.