Jak obniżyć koszt dostawy produktów ze sklepu internetowego?

tanie-paczki

Dynamiczny rozwój handlu internetowego przyczynił się do szybkiego wzrostu liczby firm kurierskich, poprawy konkurencyjności na tym rynku, a przez to, także do obniżenia cen na usługi dostawy towarów w systemie od drzwi do drzwi. Niestety dla drobnych podmiotów, niewielkich sklepów internetowych czy klientów indywidualnych, tanie paczki to wciąż rzecz trudna do osiągnięcia. Ceny dostawy u największych operatorów są stosunkowo wysokie, gdy nadawcą jest niewielki podmiot, który w ciągu miesiąca realizuje zaledwie kilkanaście czy kilkadziesiąt przesyłek. Dla obniżenia kosztu usługi dostawy warto zatem skorzystać z pośrednictwa tzw. brokerów kurierskich.

Brokerzy kurierscy to podmioty pośredniczące w zbieraniu zamówień na rzecz dużych operatorów, największych firm kurierskich działających na polskim rynku. Ich oferta może być konkurencyjna dla statystycznego klienta ze względu na rabaty, z jakich mogą korzystać podpisując umowę z dużym operatorem na nadanie kilku czy kilkudziesięciu tysięcy przesyłek w ciągu miesiąca. Działa to w ten sposób, że broker zbiera małe zamówienia z określonego rynku, oferując małym klientom ceny bardziej konkurencyjne w stosunku do podstawowej oferty dużej firmy kurierskiej. W ten sposób oszczędza nadawca, a sposób wysyłki czy czas dostawy zamówienia w zasadniczy sposób nie ulega zmianie. Droższa usług zamienia się w tańszą, bardziej opłacalną dla nadawcy i jego klientów. Tanie paczki wysyłane za pośrednictwem brokerów kurierskich to współcześnie jedna z najlepszych opcji, jeśli nie chcemy tracić czasu na samodzielne nadawanie przesyłek na poczcie. W ten sposób oszczędzamy nie tylko nasz czas, ale także czas naszych klientów, którzy nie muszą oczekiwać kilku dni na otrzymanie zamówionego towaru. Przesyłka zwykle dostarczana jest już w ciągu 24-48h od momentu jej nadania.

Innym z atrakcyjnych sposobów obniżenia ogólnych kosztów wysyłki paczek może być abonament wykupiony u jednego z operatorów-firm kurierskich lub brokerów kurierskich. To ciekawe rozwiązanie zwłaszcza dla tych sklepów internetowych, którym trudno jest oszacować ilość przesyłek realizowanych w ciągu miesiąca. Wykupując abonament można liczyć na niższą jednostkową cenę dostawy towaru. Tanie paczki stają się jeszcze tańsze, stałym obciążeniem pozostaje jednak dodatkowy abonament, który podwyższa całościowy koszt prowadzenia internetowego biznesu. Warto pamiętać, że na cenę paczki wpływa także opakowanie. Jeśli chcesz wysyłać tańsze paczki, pomyśl o opakowaniach miękkich, foliowych lub kopertach bąbelkowych w miejsce sztywnych i droższych opakowań kartonowych.