Jak stylowo umeblować przedpokój? Garść praktycznych porad

Przedpokój to pomieszczenie, które widzimy jako ostatnie, wychodząc z domu, a także jako pierwsze, kiedy do niego powracamy. Między innymi właśnie warto w szczególności zadbać o jego odpowiednią aranżację oraz wyposażenie. Powinien witać nas przyjemnymi barwami, zapewniając uczucie spokoju i komfortu. Jednocześnie pełni również funkcję wiatrołapu, zatrzymując podmuchy wiatru przed dotarciem do głównych pomieszczeń w domu. Przedstawiamy kilka uniwersalnych porad, które pomogą Ci stworzyć funkcjonalny i stylowy wystrój przedpokoju.

Wybieraj funkcjonalne rozwiązania

Wybór mebli do przedpokoju powinien być warunkowany zarówno metrażem pomieszczenia, jak i indywidualnymi potrzebami domowników. Jednak w pierwszej kolejności, warto zadbać o funkcjonalność przedpokoju oraz komfort użytkowania. Nowoczesna garderoba do przedpokoju umieszczona w niewielkiej wnęce umożliwi przechowywanie kurtek, płaszczy, a także obuwia. Jeśli nie dysponujesz wystarczającą ilością miejsca, zdecyduj się na stojący lub wiszący wieszak – okrycie wierzchnie będzie uporządkowane bez konieczności wstawiania dużej garderoby. Przydatnym meblem w przedpokoju będzie także szafka na buty, służąca również jako wygodne siedzisko, ułatwiające zakładanie i zdejmowanie obuwia, w szczególności dzieciom oraz osobom starszym.

Stylowe dodatki

W modnie urządzonym przedpokoju zdecydowanie nie może zabraknąć efektownej konsolki, na której po wejściu do domu odłożysz klucze, torebkę czy pocztę. Wybór tego rodzaju mebli do wąskiego przedpokoju może być wyzwaniem, jeśli jednak przedpokój prowadzi do nawet niewielkiego korytarza, to koniecznie zdecyduj się na ten element aranżacyjny właśnie tam. Ciekawa aranżacja przedpokoju nie zależy wyłącznie od mebli, ale również od umiejętnie dobranych dodatków. Jednym z nich zawsze będzie lustro – optycznie powiększy przestrzeń, nadając jej zupełnie nowego wymiaru. Ponadto lustro zawieszone w przedpokoju, czy to na jednej ze ścian, czy to na nowoczesnej garderobie do przedpokoju, znajdzie praktyczne zastosowanie. W końcu wychodząc z domu, za każdym razem będziesz mógł upewnić się, że wyglądasz fantastycznie.