Jak udekorować nowoczesny salon?

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem czy to w domu, czy w mieszkaniu. To tu koncentruje się życie domowników, to salon właśnie pełni funkcje wypoczynkowo – towarzyskie i dlatego jego wystrój powinien harmonizować nie tylko z meblami, rodzajem ścian i i ich kolorem, ale też z upodobaniami mieszkańców domostwa.

Inne możliwości dekoracji daje duża przestrzeń, zupełnie inne mała. W przypadku pierwszej można sobie pozwolić na dodatki i akcesoria bez oglądania się na ich rozmiar co finalnie robi dużo większe wrażenie. Gdy dysponuje się niewielkim salonem, dekoracje muszą być dobierane z najwyższym rozmysłem, tak by nie stwarzały niepożądanego efektu przeładowania.

W małych salonach należy przede wszystkim wykorzystać możliwości jakie daje przestrzeń na ścianach. Ozdobne lustro powiększy optycznie przestrzeń, a modny czy stylizowany na antyk zegar doda pomieszczeniu klimatu. Okna są drugim ważnym elementem, który można w ciekawy, nieszablonowy sposób wyeksponować, tak, by stanowiły nie tylko funkcję użytkową, ale również ozdobną. Salon dzięki stylowym zasłonom lub nastrojowym girlandom stanie się przytulniejszy.

Duży salon daje praktycznie dużo większe, ograniczone wyłącznie zasobnością portfela możliwości. Warto wyeksponować różnorodne detale jak rośliny w eleganckich donicach, kwietniki, świece zapachowe, czy duże stojące lampy, a w przypadku salonu stylizowanego np. na styl włoski – ozdobnikiem nr 1 może stać się ciekawa rzeźba, stolik lub wygodny skórzany fotel.

Warto postawić na pełniące w salonie ważną funkcję oświetlenie. Duży żyrandol, albo wisząca lampa nie powinny być wybierane wg kryterium cenowego, ale spełniać przypisaną jej rolę dając światło o różnym stopniu natężenia i odpowiedniej barwie, a jednocześnie prezentować się jak najbardziej okazale.

Modne i niepowtarzalne dodatki do salonu z najwyższej półki posiada w swojej ofercie sklep https://atelier-homedecor.pl. Oprócz szerokiej gamy ozdobników na ściany, okna, regały sklep oferuje też ciekawe oświetlenie oraz nowoczesne zastawy stołowe.