Jak urządzić swoje miejsce pracy?

Sporo mówi się o tym, jak powinny wyglądać biura urządzone z myślą o komforcie pracowników. Jednak kiedy musimy sami odpowiednio rozplanować swoją przestrzeń do pracy, często okazuje się, że mamy z tym spore problemy.

Przede wszystkim należy zadbać o to, by miejsce, w którym pracujemy sprzyjało koncentracji. Dotyczy to zarówno biura, jak i domowego gabinetu. W tego rodzaju pomieszczeniach nie powinno znajdować się zbyt wiele przedmiotów, które mogłyby nas rozpraszać. Rezygnujemy z niepotrzebnych dekoracji, ilość drobnych, mało funkcjonalnych przedmiotów ustawionych na biurku ograniczamy do minimum.

Należy zadbać o to, by wszystkie przedmioty, których często używamy były pod ręką. Na biurku powinien więc znaleźć się notes, kubek z długopisami i innymi artykułami piśmienniczymi, być może zszywacz, czy dziurkacz. Zastanów się, czego najczęściej używasz w czasie pracy, a następnie wyznacz stałe miejsce dla każdego z niezbędnych przedmiotów.

Pamiętaj też o odpowiednim oświetleniu. To ważne, szczególnie jeśli do pomieszczenia nie dociera odpowiednia ilość naturalnego światła słonecznego. Lampka z regulowaną wysokością i kątem zgięcia ramienia to absolutne minimum. Postaraj się zamocować ją tak, byś w czasie pracy nie ograniczał ilości światła, która dociera do biurka.