Jak uzyskać efekt ombre na ścianie?

Cieniowanie to ostatni krzyk mody! Przemyć efekt ombre do swojego domu i wykonaj go na swojej ścianie. Nadaj swojemu wnętrzu modny i ciekawy charakter. Wybierając powierzchnię na której chcesz zastosować ten efekt, zwróć uwagę na to, żeby była stosunkowo niewielka – ułatwi to pracę i równomierne malowanie.

Efekt ombre pomoże Ci optycznie powiększyć przestrzeń! A to wszystko dzięki perspektywie powietrznej jaką wykorzystuje ta technika. Zobaczysz, że końcowy rezultat będzie oszałamiający.

Jak uzyskać efekt ombre na ścianie?

Nic prostszego! Oto wszystkie kroki do ombre na ścianie. Najpierw jednak zaopatrz się w:

  1. 3 kuwety i wałki do farb (Uwaga! Kupujemy farbę białą i 2 farby w innym odcieniu tego samego koloru. Ważne jest, żeby jeden był ciemniejszy, a drugi jaśniejszy oraz by odcienie były w innej kuwecie i były nanoszone na ścianę innym wałkiem. Dlatego kupujemy 3 wałki szerokie do każdego koloru i dwa wąskie do nanoszenie farby na obszary pomiędzy).
  2. Przygotuj drabinę (do malowania i drobnych czynności w domu sprawdzi się np. drabina aluminiowa Alve Eurostyl

Zaczynamy działać!

Pierwszy krokiem jest przygotowanie ściany do oszałamiającego efektu ombre. W tym celu malujemy ścianę na biało i czekamy aż wyschnie. Następnie malujemy ścianę najciemniejszym odcieniem do wysokości ok 50cm od podłogi. Zostaw ok. 20 cm na kolor pośredni.

Następnie malujemy jaśniejszym odcieniem naszego wybranego koloru powierzchnię ok. 50 cm. Teraz możemy zająć się kolorami pośrednimi – mieszany ciemniejszy odcień z jaśniejszym metodą 1:1 i nanosimy wąskim wałkiem na pozostawiony obszar.

Kolejny krok to mieszanie jaśniejszego odcienia z kolorem białym i również naniesienie go na pusty obszar ściany. To już prawie wszystko. Teraz trzeba na granicy kolorów wprowadzić ów efekt cieniowania. W tym celu mokrą ściereczką zacieramy granice między kolorami. W razie potrzeby możemy ją trochę namoczyć w odcieniu farby, którą rozcieramy. I gotowe! Teraz możesz się cieszyć stylowym wykończeniem ściany w Twoim domu.