Jak w łatwy sposób pozbyć się zbędnych kilogramów?

Okres jesienno – zimowy to czas, kiedy siłą rzeczy nabiera się więcej masy ciała. Kiedy za oknem temperatura coraz bardziej spada, robi się ciemniej, a z każdym powiewem wiatru uderzającego o szyby otulamy się szczelniej kocem, ciężko zadbać o dobrą sylwetkę.

Na zimę rozleniwiamy się bardziej. Możliwości do aktywnego spędzania czasu jest mniej, fakt zawsze pozostaje siłownia lub fitness club, jednak perspektywa przedzierania się przez mgliste miasto lub strugi deszczu nie nastraja pozytywnie. Jednak nie można się poddawać. Istnieją sposoby na łatwe spalenie kalorii bez drastycznego zmieniania swojej rutyny. Oczywiście aktywne działania na przekór niekorzystnej aurze są jak najbardziej wskazane.

Spalanie kalorii

Picie wody. Brzmi trywialnie jednak się sprawdza. Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa każdej diety oraz zestawu ćwiczeń. Picie od 2 do 3 litrów wody na dzień przyśpiesza metabolizm, dzięki temu nie tyje się w zawrotnym zimowym tempie. Innym „trickiem” jest picie co jakiś czas w ciągu dnia szklanki zimnej wody – zmusza to organizm do wyrównania temperatury ciała, w efekcie kalorie same się spalają.  Są to proste sposoby, które nie uprzykrzą codziennego życia i nie postawią grafiku na głowie. Innym sposobem jest trzymanie się ustalonych godzin spożywania posiłków. Z początku wyeliminowanie podjadania może być dość trudne. Jest to zrozumiałe, ale im szybciej uświadomimy sobie, że w okresie jesienno – zimowym jemy zwyczajnie z nudów tym lepiej. Jedzenie po 18 to wielkie „nie”. Oczywiście charakter pracy niejednokrotnie nie pozwala na utrzymanie sztywnego grafiku żywieniowego jednak próbować trzeba. Inaczej branie się za jakąkolwiek dietę mija się z celem.

Dieta

Prowadzenie zbilansowanej diety z pewnością pomoże, kluczowym słowem jest zbilansowanej. Głodzenie się lub niedojadanie jedynie pozbawi nas potrzebnej energii oraz spotęguje ryzyko, że w pewnym momencie zwyczajnie wyczyścimy lodówkę nie patrząc co, jak i o jakiej godzinie jemy. W zimę ciężko o świeże warzywa i owoce jednak jest to bariera to przeskoczenia.  By wspomóc dietę trzeba się jednak ruszać. Nie istnieje złota tabletka ani perfekcyjne danie, które sprawi, że zaczniemy chudnąć w oczach. Jeśli tak myślimy to sami siebie oszukujemy i jesteśmy na najlepszej drodze do zrobienia sobie krzywdy. Ruszać się trzeba nawet jeśli jest to ruch umiarkowany. 30 minut dziennie wzmaga spalanie kalorii – najlepsze formy aktywnego spędzania czasu nie muszą wcale być wielogodzinnymi sesjami trenignowymi. Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w rower stacjonarny do domu. Proste warianty można bez problemu nabyć za około 200 zł – jest to cena do zaakceptowania.  Jazda na rowerze stacjonarnym oszczędzi nam konieczności wychodzenia w jesienno – zimową pluchę oraz pozwoli utrzymać organizm w formie. Jeszcze więcej na ten temat dowiecie się z artykułu: spalanie kalorii – najlepsze formy aktywnego spędzania czasu.