Jak wybrać biuro rachunkowe

Bardzo wielu przedsiębiorców poszukuje takiego biura rachunkowego, które przede wszystkim będzie mogło zaoferować w pełni kompleksowe usługi. To zrozumiałe – chcąc zlecić tego rodzaju zadania firmie zewnętrznej zazwyczaj wolimy ograniczyć się do jednej firmy, która od razu będzie w stanie pomóc nam w każdej kwestii. Jednocześnie, chcielibyśmy też móc taką firmę obdarzyć zaufaniem – w końcu będzie ona w naszym imieniu załatwiać wszelkie sprawy związane z rozliczeniami.

Godnym polecenia miejscem jest biuro rachunkowe Poznań CredoTax.

Usługi związane z prowadzeniem księgowości

Z pewnością warto zaufać tej właśnie firmie w momencie, kiedy rozliczamy się w uproszczony sposób za pośrednictwem Książki Przychodów i Rozchodów. Zatrudniając w tym celu osoby, które faktycznie mają w tej tematyce duże doświadczenie możemy w końcu spać spokojnie bez stresu związanego z tym, że będziemy musieli wykonywać korekty lub też będziemy musieli wybrać się osobiście do danego urzędu. Biuro CredoTax sprawdzi się także w przypadku prowadzenia księgowości pełnej, a więc wszelkich Ksiąg Rachunkowym, a także może reprezentować przedsiębiorcę w Urzędzie Skarbowym.

Dodatkowo, możemy też liczyć na prowadzenie usług administracyjnych firmy, a także przechowywanie całej, niezbędnej dokumentacji firmowej. Biuro wykonuje także rozliczenia PIT, przygotowuje deklaracje PCC od umów, przygotowuje dokumentację, jaka jest potrzebna do różnego rodzaju wniosków kredytowych oraz wnioski związane z możliwością uzyskania zwrotu VAT-u za zakupione materiały budowlane. Nie będziemy musieli się też martwić o takie rzeczy, jak składanie koniecznych sprawozdań do takich instytucji jak Narodowy Bank Polski czy Główny Urząd Statystyczny. W związku z tym, jak łatwo się zorientować, pełna i kompleksowa obsługa biura rachunkowego zazwyczaj oznacza, że nie będziemy musieli samodzielnie przygotowywać żadnych dokumentów, nie będziemy musieli się też nimi w ogóle martwić.

A co z obsługą kadr i płac?

Oprócz prowadzenia księgowości do CredoTax możemy też zwrócić się w kwestii prowadzenia kadr i płac naszej firmy. Między innymi w praktyce oznacza to przygotowywanie wszelkich potrzebnych umów dla pracowników, prowadzenie akt osób zatrudnionych, sporządzanie potrzebnych zaświadczeń oraz świadectw pracy oraz wyliczanie należnego pracownikom urlopu. Dodatkowo w zakresie obsługi płacowej możemy liczyć na zarządzanie kwestiami wynagrodzeń oraz rachunków, deklaracji ZUS oraz rozliczeń PIT.

Nie każdy musi znać się na sprawach księgowych?

Są specjaliści, którzy długie lata studiują, a potem próbują wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce po to, aby w pełni profesjonalny sposób móc zajmować się księgowością i to im warto zaufać. Będąc przedsiębiorcom – nie musimy od razu znać się na wszystkim i wszystko robić sami – czasem nawet lepiej jest w pewnym kwestiach zaufać komuś, kto zna się na rzeczy. Tym samym można zyskać jakże cenny czas na rozwijanie swojej firmy i robienie tych rzeczy, w których to my jesteśmy najlepsi. Dzięki takim biurom rachunkowym jak CredoTax jest to możliwe.