Jak wybrać lampę owadobójczą do ogrodu?

Sezon letni w ogrodzie kojarzy się z wypoczynkiem, grillowaniem i relaksem na świeżym powietrzu. Pojawia się tu jednak pewna niedogodność w postaci uciążliwych owadów, zwłaszcza komarów. Zastanawiając się nad tym, jak się ich pozbyć, warto rozważyć zakup lampy owadobójczej.

Lampa owadobójcza – dlaczego warto?

Jak podkreślają eksperci ze sklepu Centrum Światła, w lampę owadobójczą opłaca się zainwestować z paru powodów. Przede wszystkim jest to rozwiązanie zapewniające komfort oraz bezpieczeństwo. Lampy owadobójcze nie wytwarzają szkodliwych substancji chemicznych, dymu czy fal elektromagnetycznych – nie mają negatywnego wpływu ani na człowieka, ani na środowisko. Są cenione za wysoką skuteczność idącą w parze z przystępnymi cenami – nabytek w postaci lampy nie obciąży domowego budżetu.

Lampa owadobójcza – najważniejsze kryteria wyboru

Lampa owadobójcza do ogrodu musi odpowiadać konkretnym potrzebom. Powinien być to produkt odznaczający się świetną jakością, dlatego najbardziej kalkuluje się stawiać na doświadczonych producentów, których wyroby są dostępne w sprawdzonych sklepach specjalizujących się w oświetleniu. Na uwadze trzeba mieć też zastosowany w danej lampie mechanizm neutralizacji owadów:

  • napięcie kratki wewnętrznej w lampach rażących,
  • struktura wkładu lepowego w modelach lepowych,
  • prędkość obrotowa wiatraka w lampach wiatrakowych.

Należy też zastanowić się, czy lampa będzie stosowana w warunkach, gdzie są spożywane posiłki, co akurat latem w ogrodzie niejako jest standardem. W takim układzie najlepiej sprawdzają się modele wiatrakowe oraz lepowe. Dla wielu osób istotną przesłanką jest także wygląd lampy – obecnie wybór w tym zakresie jest na tyle duży, że takie urządzenie może stanowić ciekawy element dekoracyjny, nie tracąc przy tym na funkcjonalności.

Lampy owadobójcze kupowane są głównie z myślą o likwidacji komarów, ale wypada przypomnieć, że działają też i na inne owady – osy, szerszenie, muchy etc. Sposób wabienia insektów jest we wszystkich rodzajach lamp taki sam.