Jak wybrać meble kuchenne?

Kuchnie stają się coraz ważniejszymi pomieszczeniami w polskich domach. Spędzamy w nich coraz więcej czasu z rodziną i nawet decydujemy się na samodzielne przygotowywanie posiłków. Stają się niejako centrum i sercem całego domu, które łączy wszystkich domowników. Nie często mamy okazję wykonać remont tego wnętrza, ze względu na wymagane koszty.

Dlatego podejmując się zmian powinniśmy mieć z tyłu głowy, że jest to inwestycja na lata. Musimy zdecydować się na takie wyposażenie, które będzie mogło posłużyć nam przez kolejne lata w nienaruszonym stanie. Podstawą dla każdego pomieszczenia są meble kuchenne. Służą one między innymi do przechowywania naczyń i przyborów, ale też żywności. Powinny być one wysokiej jakości i idealnie dopasowane do reszty tego wnętrza. Przed zakupem mebli musimy mieć już przygotowany całokształt pomieszczenia, aby wiedzieć za czym w ogóle się rozglądać. Nie jest to łatwe zadanie i większość osób będzie miała z tym problemy.

Meble na wymiar

Jeżeli chcemy uniknąć katastrofy i mieć gwarancję, że kuchnia będzie wyglądała zgodnie z oczekiwaniami to dobrze jest zatrudnić projektanta wnętrz do tego zadania. Są to osoby posiadające doświadczenie, wiedzę oraz stosowne środki do spełnienia naszych wyobrażeń. Ważną kwestią przy doborze mebli są wymiary pomieszczenia. Jeżeli kuchnia jest mała to nie będzie można pozwolić sobie na udogodnienia takie jak wyspa. W ten sposób całkowicie zablokujemy dostęp do dalszej części pomieszczenia i stracimy na funkcjonalności.

Zamiast tego warto jest wykorzystać każdą dostępną przestrzeń i zamówić meble na wymiar. Będą dokładnie wypełniały całą przestrzeń, co zapewni nawet kilkanaście dodatkowych centymetrów powierzchni roboczej. Różnica mimo iż na pozór niewielka, przełoży się na większą wygodę w czasie przygotowywania posiłków. Minusem tej decyzji są wysokie koszty, które będziemy musieli ponieść. Wykonanie mebli na zamówienie jest znacznie droższe niż kupienie takich do składania w jednym ze sklepów meblowych.

Salony mebli kuchennych

Możemy skorzystać również z pomocy salonów mebli kuchennych. Są w stanie nam fachowo doradzić i pomóc w wybraniu odpowiednich mebli do tego pomieszczenia. Mają duże doświadczenie więc wiedzą w jaki sposób sprawdzają się niektóre z zastosowanych rozwiązań. Wiedzą jakie wątpliwości i kłopoty mają inni klienci więc z pewnością doradzą nam w wielu kwestiach. Meble kuchenne nie tylko mają dobrze wyglądać, ale być wygodne w korzystaniu.

Obecnie można spotkać się np. z wieloma systemami otwarcia. Większość sprzedawanych mebli to klasyczne rozwiązania, ale bez problemu spotkamy również takie, które otwierają się automatycznie przez dociśnięcie drzwiczek czy też otwierane do góry za pomocą podnośników pneumatycznych. Nie zabraknie też bardziej nowoczesnych rozwiązań: szafek żaluzjowych, które pozwalają na ekspozycję dekoracji. Sami musimy zdecydować, które rozwiązanie jest dla nas wygodniejsze i na które możemy pozwolić sobie pod względem finansowym. Wybór mebli sprowadza się do określenia wymagań, możliwości finansowych i ich funkcjonalności.

 

Autor artykułu
Marzy Ci się nowa kuchnia? Sprawdź salon mebli kuchennych Krakowska 31 we Wroclawiu.