Jak wybrać oświetlenie do nocnej pracy przy biurku?

W czasach, w których nie tylko w związku z pandemią, praca zdalna jest coraz bardziej popularna, sporo osób decyduje się na to, by w jej ramach realizować swoje obowiązki w godzinach nocnych. Cisza panująca w mieszkania skłania wtedy do lepszego skupienia i pozwala na większą efektywność. Grupy osób zatrudnione na podstawie takiej formy pracy chętniej pracują w nocy, kiedy w domu jest już spokój, wszyscy śpią i można spokojnie zabrać się do działania. Rzecz jasna, praca w późnych godzinach wymaga też właściwego do niej przygotowania sprzętowego, i wcale nie chodzi tu o specjalistyczne technologie, a chociażby o zwykłą lampkę, która pozwoli skupić się przy komputerze.

Jak wybrać lampkę do nocnej pracy?

Najważniejszą rzeczą przy kupnie takiego produktu wcale nie będzie jego estetyka ani wygląd takiego oświetlenia, a dobre światło, które nie będzie razić wzroku. Funkcjonalność takiej lampki do pracy nocnej ma ogromne znaczenie!

Typ światła w nocnym oświetleniu

Wybierając nocną lampkę postawmy na światło ciepłe, ale nie całkowicie białe, rażące w oczy i powodujące wzrost zmęczenia wzroku. Żarówka o świetle naturalnie ciepłym, czasem wręcz kojącym może okazać się o wiele lepsza niż ta, która będzie posiadała światło jasne, ale niezwykle ostre. Wzrok zmęczony, to wzrok który nie sprzyja efektywności pracy, dlatego w pierwszej kolejności zadbajmy o dobre żarówki i właściwe natężenie światła.

Dobrym pomysłem będzie też postawienie na elastyczne lampki nocne z funkcją regulowania ich ramienia tak, by można je było wygodnie dogiąć i ustawić w najbardziej odpowiedni sposób.