Jak wyglądają lampy młodzieżowe?

Wybór oświetlenia jest jednym z najprzyjemniejszych etapów urządzania mieszkania, choć ze względu na olbrzymią różnorodność dostępnych lamp, nie należy do zadań łatwych. Szukając odpowiednich źródeł światła dla poszczególnych pomieszczeń, warto brać pod uwagę upodobania osób, które będą z nich korzystać, ale także funkcjonalność lampy w danym miejscu.

Planując oświetlenie wnętrz, zawsze musimy brać pod uwagę specyfikę każdego z pomieszczeń i potrzeby przebywających w nich osób – mówi specjalista ze sklepu Strefa Światła. Nie bez powodu zupełnie inne oprawy przeznaczone są do kuchni czy łazienek, a inne do pokojów sypialnych i dziennych.

Różnice pomiędzy poszczególnymi lampami i rodzajem emitowanego przez nie światła dostrzeżemy również w pokojach o podobnym zastosowaniu, ale przeznaczonych dla odmiennych grup wiekowych. Podczas gdy w sypialniach małżeńskich najczęściej znajdziemy klasyczne lampki nocne z ciemnymi abażurami, w pokojach dziecięcych i młodzieżowych takie rozwiązanie byłoby raczej zaskakujące.

Lampy w stylu młodzieżowym

Najmłodsi członkowie rodziny zazwyczaj mają bardzo mocne opinie na temat tego, jak powinny wyglądać ich pokoje. Sypialnie dziecięce i młodzieżowe są więc zwykle bardzo zindywidualizowane, pełne osobistych przedmiotów oraz ozdób, wyrażających gusta i zainteresowania swoich lokatorów.

Choć lampa jest praktycznym elementem wyposażenia wnętrza, również ona może pełnić funkcję dekoracyjną i nadawać przestrzeni charakteru. W pokojach kilku- i kilkunastolatków świetnie sprawdzają się kolorowe lampki z tworzyw sztucznych. Oprawy takich modeli mogą przybierać rozmaite formy, np. barwnych liter, zwierząt, samochodów lub samolotów. Tego rodzaju lampy młodzieżowe są bardzo wesołe, przenoszą dzieci w świat baśni i pomagają rozwijać wyobraźnię.

W przypadku starszej młodzieży warto zdecydować się jednak na bardziej stonowane rozwiązania. Oświetlenia do pokoju licealisty czy studenta możemy szukać w dziale z lampami nowoczesnymi. Symetryczne, np. kuliste, formy obudów lamp wiszących, wykonanych z metalu lub szkła, wprowadzą do wnętrza atmosferę niezwykłości i oryginalności, jednocześnie nie sprawiając wrażenia nazbyt dziecinnych.

Funkcjonalne lampy młodzieżowe

Pokój dziecka i nastolatka to jednocześnie sypialnia, miejsce pracy i spotkań towarzyskich. Dlatego planując oświetlenie do tego wnętrza należy pamiętać o zapewnieniu odpowiednich warunków do odpoczynku, nauki i zabawy. We wszystkich tych strefach pokoju będzie potrzebne oświetlenie.

Przy łóżku warto zamontować kinkiet, który umożliwi wieczorną lekturę. Innym rozwiązaniem jest ustawienie tutaj lampy podłogowej. Niezwykle istotny jest wybór dobrego źródła światła do nauki. Na biurku koniecznie musi znaleźć się niewielka lampka o mocnym świetle. Podczas zabawy i spotkań z kolegami wystarczające będzie górne światło z lampy sufitowej. Wszystkie z wymienionych źródeł światła znajdziesz w szerokiej gamie stylistycznej w sklepie internetowym strefaswiatla.pl.