Jak wyremontować mieszkanie i nie zbankrutować?

Wiosna to dobry czas na rozpoczęcie remontu. Ładna pogoda za oknem i widok przyrody budzącej się do życia zdecydowanie sprzyja zmianom. Od czego zacząć?

 

Najlepiej od określenia nieprzekraczalnego budżetu. Nie da się ukryć, że w większości przypadków dostępne środki znacznie ograniczają nasze możliwości w kwestii remontu. Zamiast jednak zamartwiać się, że nie możemy pozwolić sobie na zakup drogiej tapety, czy wymianę wszystkich mebli, powinniśmy zastanowić się, jak najlepiej zagospodarować pieniądze, którymi faktycznie dysponujemy.

 

Zamiast kupować materiały budowlane w pierwszym lepszym sklepie, warto starannie porównać oferty w różnych sklepach. Oprócz tradycyjnych, stacjonarnych marketów budowlanych dobrze jest odwiedzić także sklepy internetowe, które często organizują atrakcyjne promocje. Z drugiej strony nie powinniśmy starać się oszczędzać na siłę, kosztem jakości kupowanych produktów, ponieważ prędzej czy później z pewnością się to na nas zemści. Na szczęście wiosna to dobry czas na zakup materiałów budowlanych. Sklepy zwykle starają się w tym czasie wyprzedać zimowe zapasy i obniżają ceny.

 

Aby zminimalizować koszty remontu, warto zastanowić się, czy któreś z prac możemy wykonać samodzielnie, zamiast zatrudniać ekipę. Układanie paneli, czy naklejanie tapet nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na zakup lepszych materiałów.