Jak zabezpieczać drewniane konstrukcje w ogrodzie?

Drewniane obiekty budowlane – bez względu na to, czy chodzi o architekturę małą, ogrodową, czy o standardowej wielkości konstrukcje – wyglądają pięknie w większości przypadków.

Warto jednak być świadomym, że wszelkie budowle z drewna, jeśli znajdują się na zewnątrz, to wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Zarówno opady atmosferyczne, jak również intensywne słońce czy silny wiatr powodują niszczenie naturalnego drewna. To właśnie te czynniki sprawiają, że drewniane ogrodzenia, ławki czy altany zaczynają butwieć, a te malowane dodatkowo tracą swoje barwy.

Żeby trwale zabezpieczyć drewniane konstrukcje w ogrodzie, najlepiej jest zastosować specjalistyczny olej do drewna, jak choćby te oferowane przez markę Letonkinois. Ich nałożenie tworzy na drewnie warstwę ochronną, która utwardza się dzięki interakcji oleju z tlenem. W efekcie zabezpiecza drewno na długi czas zachowując jego wszystkie właściwości. Brak substancji rozcieńczających pozwala uniknąć powstawania mikroporów, co ma duże znaczenie dla estetycznego wyglądu desek. Idealnie dobrane proporcje poszczególnych składników dają pewność, że po malowaniu nie zostaną żadne ślady w postaci odbicia pędzla ani wałka.

Wysoka jakość i niezwykła skuteczność, jakie wyróżniają oleje Letonkinois zostały uzyskane, dzięki perfekcyjnemu połączeniu chińskiego oleju lnianego oraz oleju orzecha tung. Pierwszy gwarantuje wyjątkową trwałość, natomiast drugi z nich odpowiada za utwardzenie warstwy olejowej, jednocześnie dodając jej elastyczności i chroniąc przed pękaniem.

Dodatkiem do podstawowej mieszaniny jest olej rycynowy oraz palmowy, które ułatwiają substancji wnikanie w głębokie warstwy drewna. To natomiast zwiększa efektywność jej działania. Niezawodność i wszechstronność olejów pozwala stosować je do zabezpieczenia elementów drewnianych wszelkiego typu. Poza tym, że sprawdzają się w pracach domowych, to nadają się również do ochrony drewna na statkach, tarasach, w altanach, a nawet w drewnianych domach.