Jak zaplanować przechowywanie w przedpokoju?

Urządzenie mieszkania w taki sposób, by było nie tylko piękne, ale również funkcjonalne, to trudne zadanie. Szczególnym wyzwaniem bywa wystrój przedpokoju. To tu przechowujemy zimowe płaszcze, obuwie, a także drobne sprzęty domowe i przedmioty, których rzadko używamy. Warto tak zorganizować przestrzeń, by jak najwięcej pomieścić, a jednocześnie móc cieszyć się pięknym i estetycznym wnętrzem. Dzięki dobremu rozplanowaniu każdy drobiazg znajdzie swoje miejsce, a my zyskamy cenny czas, dotychczas poświęcony szukaniu zagubionych przedmiotów.

Szafy do przedpokoju

W zależności od dostępnego miejsca, jeden mebel może pomieścić wszystkie istotne rzeczy. Chodzi oczywiście o szafy do przedpokoju. Na rynku znajduje się wiele modeli w różnych rozmiarach, jak i wariantach kolorystycznych. Dzięki temu bez problemu dopasujemy szafę do upatrzonego wystroju wnętrz.

W małych przedpokojach najlepiej sprawdzą się meble z jasnego drewna i przesuwnymi drzwiami. Dodatkowo wybierzmy model z lustrem. Taka szafa do przedpokoju nie tylko optycznie powiększy przestrzeń – pozwoli również na szybką ocenę wyglądu przed wyjściem z domu.

Większe pomieszczenia pozostawiają swobodę w wyborze. Szczególnie interesujące wydają się systemy szaf i modele narożne. Zapewniają najlepsze zagospodarowanie przestrzeni. Różne moduły mebla zostały tak zaprojektowane, by doskonale spełniać oczekiwania użytkownika. Znajdziemy tu przestrzeń na powieszenie płaszczy, a także szafki na buty i akcesoria. Duże szafy do przedpokoju mają także drobne szafki do przechowywania drobnego sprzętu, środków czystości, jak i innych potrzebnych na co dzień przedmiotów.

Półki i pojemniki na obuwie

Zapomnijmy o szeregu butów, nieestetycznie zajmujących miejsce w przedpokoju. Szafki na obuwie umożliwią szybkie schowanie rzadziej noszonych par lub ich lepsze wyeksponowanie. Możemy także skusić się na kupno modelu z siedziskiem. To nie tylko dyskretne miejsce na przechowywanie, ale także wygodna ława, na której możemy usiąść przy zakładaniu butów. Jest to istotne zwłaszcza podczas planowania organizacji dla małych pomieszczeń. Łączenie funkcjonalności pozwala zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie umożliwia maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Wieszaki na płaszcze

Najczęściej ubieraną odzież wierzchnią możemy wieszać na specjalnych hakach do przedpokoju. Dzięki temu nie zajmuje miejsca w szafie i cały czas pozostaje pod ręką. Wystarczy chwila, by ubrać się stosownie do pogody i wyjść na zewnątrz. Na wieszakach możemy także przechowywać drobiazgi takie jak parasolka, smycz dla psa czy klucze.

Organizacja przestrzeni w przedpokoju wymaga dobrego planowania. Zazwyczaj w tym niepozornym pomieszczeniu chcemy przechowywać więcej rzeczy niż samą odzież czy obuwie. Ze względu na to proponujemy niezawodne rozwiązania zwiększające pojemność przedpokoju: szafy z lustrem, pojemniki na buty i wieszaki. Pozwolą skutecznie przechowywać nie tylko odzież, ale również inne istotne przedmioty.