Jaka pralka do małej łazienki?

Wybór pralki do małej łazienki zwykle dostarcza nam wielu wyzwań: z jednej strony chcielibyśmy na niewielkiej przestrzeni zmieścić maksymalnie pojemną pralkę, a z drugiej wiemy, że fizycznie jest to niemożliwe. Jak sprostać połączeniu tych dwóch potrzeb, zachowując jednocześnie wysoką estetykę pomieszczenia i jego pełną funkcjonalność?

Pomysły na pralkę do niewielkiej łazienki

Kluczem do wyboru idealnej pralki o stosunkowo małych gabarytach i możliwie dużej pojemności jest:

  • Szukanie pralek ładowanych od góry
  • Dokładne przyglądanie się pojemności pralki – im więcej suchego prania można do niej zmieścić, tym lepiej
  • Wybieranie rozwiązań kompaktowych, z tzw. półki „szytych na miarę”.
  • Szukanie sprawdzonych marek i renomowanych producentów, których sprzęg AGD RTV sprawdzał się będzie przez długie lata

Małe wnętrza łazienkowe są dzisiaj bardzo częste nawet w nowobudowanych mieszkaniach, dlatego w sklepach jest coraz więcej pralek dostosowanych do takiej powierzchni.

Jak dbać o pralkę i jej sprawność?

W małych łazienkach z racji na dużą wilgoć i jej rozpraszanie się na wąskiej przestrzeni, istnieje duże ryzyko szybkiego uszkodzenia się pralki. Warto wiedzieć, czy w naszej okolicy znajduje się dobry serwis pralek kraków np. http://agd-naprawa-krakow.pl czy może najbliższy taki punkt jest bardzo daleko? Wiele podstawowych napraw, które mogą pojawić się z biegiem użytkowania pralek warto powierzyć właśnie profesjonalnym serwisom. Niestety przysłowiowy sąsiad „złota rączka” może w przypadku nowoczesnych urządzeń nie poradzić sobie z ich naprawą, a wręcz zaszkodzić. Serwisanci, których wyszukamy czy to w dziale naprawa pralek Kraków (czy w dowolnym innym mieście, które znajduje się w naszej okolicy), będą w stanie szybko podjechać na miejsce, sprawdzić uszkodzenia, postawić diagnozę i od razu przystąpić do naprawy.

Oczywiście w przypadku nowych pralek nie mówimy tu o tym, że muszą się one zepsuć po miesiącu czy trzech, wręcz przeciwnie! Takie urządzenia objęte są zwykle 12 lub 24 miesięczną gwarancją, więc przez ten czas możemy być o nie spokojni. Później natomiast, gdy pierwsze efekty działania wilgoci na mechanizm pralki staną się odczuwalne, warto poprosi o pomoc fachowców. Serwis pralek w Krakowie będzie idealnym wyborem w przypadku dojazdu stosunkowo krótkiego – wtedy opłaci się i przyjazd serwisantów i ich praca.

Specjaliści od pralek podkreślają, że dla maksymalnego wydłużenia ich sprawności należy pamiętać też o odpowiednim używaniu środków minimalizujących odkładanie się w pralce kamienia oraz substancji wspomagających zmiękczanie wody. One również sprawią, że do działu naprawa pralek w Krakowie nie będziemy musieli zaglądać tak często.