Jaką wybrać baterie łazienkową

Zakup odpowiedniej baterii łazienkowej nie jest łatwym zadaniem. Ważne, aby bateria była funkcjonalna, ładna i pasowała do aranżacji łazienki. Oczywiście nie bez znaczenia są również materiały, z których zostały wykonane baterie łazienkowe oraz długość gwarancji producenta. Jednak czy jest sens kupować baterię, która jest solidna, a jednak wizualnie nie pasuje do wnętrza łazienki? Raczej nie. Dlatego należy wziąć wszystkie te czynniki pod uwagę, aby wybrana bateria cieszyła oko i służyła przez wiele lat.

Zakup odpowiedniej baterii łazienkowej nie jest łatwym zadaniem. Ważne, aby bateria łazienkowa była funkcjonalna, ładna i pasowała do aranżacji łazienki. Oczywiście nie bez znaczenia są również materiały, z których zostały wykonane baterie łazienkowe oraz długość gwarancji producenta. Jednak czy jest sens kupować baterię, która jest solidna, a jednak wizualnie nie pasuje do wnętrza łazienki? Raczej nie. Dlatego należy wziąć wszystkie te czynniki pod uwagę, aby wybrana bateria cieszyła oko i służyła przez wiele lat.

Baterie łazienkowe można podzielić również pod względem ich zastosowania. Wyróżniamy między innymi; baterie umywalkowe, prysznicowe i wannowe. Oczywiście te również różnią się między sobą na przykład sposobem montażu. Dlatego opiszemy kilka rodzai baterii oraz podpowiemy, do jakich aranżacji będą pasowały.

Baterie umywalkowe

Bateria umywalkowa przeważnie jest najczęściej używaną baterią w domu, szczególnie kiedy w domu mieszka czteroosobowa rodzina. W takim przypadku podczas zakupu należy zwrócić uwagę, aby bateria pomagała oszczędzać wodę. Taką właściwość posiadają już prawie wszystkie baterie jednouchwytowe. Jednak większość modeli może nie pasować do łazienki zaaranżowanej w stylu retro. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się bateria dwuuchwytowa na przykład montowana do ściany lub wolnostojąca w złotym kolorze. W nowoczesnych łazienkach również montuje się baterie wolnostojące, chromowane z na przykład szeroką wleką. Do takiej baterii pasują wyłącznie umywalki nablatowe, w których nie zostało przewidziane miejsce na kran.

Baterie prysznicowe

Zakup odpowiedniej baterii prysznicowej również nie należy do najłatwiejszych. Coraz bardziej modne stają się baterie podtynkowe. Zajmują mniej miejsca w kabinie prysznicowej niż baterie natynkowe. Taką baterię prysznicową można zainstalować zarówno w łazience zaaranżowanej w nowoczesnym stylu, jak i w łazience w stylu retro. Występują też baterie prysznicowe nad tynkowe, które nadają łazience mniej nowoczesny wygląd. W obydwóch przypadkach należy się zastanowić czy wybrać samą deszczownicę, czy z dodatkową słuchawką. Druga opcja jest bardziej praktyczna. W kabinie prysznicowej można zainstalować również panel prysznicowy, który może świetnie współgrać z nowoczesnym i tradycyjnym zaaranżowanym wnętrzem łazienki.

Baterie wannowe

Baterie wannowe można podzielić przede wszystkim na wolnostojące i ścienne. Jeżeli w łazience przewidziany został montaż wanny wolnostojącej, to w takim przypadku wybór baterii wolnostojącej jest najmądrzejszym wyborem. Takie baterie najczęściej stosuje w nowoczesnych wnętrzach łazienek. Baterie ścienne pasują do każdej wanny, zarówno nowoczesnej, jak i w stylu retro. Podczas zakupu ściennej baterii należy zwrócić uwagę na długość wlewki. Zakup zbyt małej baterii w najlepszym wypadku skończy się wymianą na nową.