Jaki panel ścienny ?

Remont w domu, to doniosłe wydarzenie. Wszak nie zdarza się co roku, a jego efekty będą nas otaczać przez wiele lat. Warto więc do tak poważnej operacji przygotować się teoretycznie by podczas prac konsekwentnie realizować swoje zamierzenia.

Większość proponowanych aranżacji wnętrz, to zestawienie miłych dla oka materiałów i kolorów. Nic dziwnego, że w takiej kompozycji pojawia się jeden z najbardziej naturalnych dla człowieka materiałów czyli drewno. Surowiec ten służył nam od tysięcy lata jako budulec naszych domostw i źródło ciepła. Dziś otaczamy się drewnem by stworzyć w naszych mieszkaniach przytulną, domową atmosferę.

Drewniane schody, drewniane blaty, okiennice i podłogi, to dziś stały element, który przewija się przez projekty wykończenia wnętrz. Ostatnio dołączył do nich drewniany panel ścienny.

Panel ścienny doskonale wygląda na dużych powierzchniach choć stosowany jest również do podkreślenia wystroju całego wnętrza.

Rodzaje paneli

Lite drewno to nie jedyny surowiec z którego wykonane są panele:

  • panele PCV – stanowią doskonałą alternatywę do płytek ceramicznych jako ich tańszy i łatwiejszy w montażu odpowiednik.
  • panele ścienne ażurowe – wykone z MDF, sklejki, plexi, PEHD, HPL.
  • panele ścienne z MDF – płyta pilśniowa średniej gęstości z włókien drzewnych. Jest podstawowym materiałem do produkcji mebli oraz artykułów wykończenia wnętrz takich jak listwy ozdobne, panele ścienne itp.
  • panele ścienne betonowe – Stosuje się je głównie do aranżacji wnętrz. Styl nowoczesny, minimalistyczny czy industrialny

Panele Gepto

GEPTO to marka nowoczesnych, drewnianych paneli ściennych i sufitowych produkowanych w zakładzie w podwarszawskim Józefowie. Oferta zakładu, to szeroka gama paneli, które można wykorzystać do dekoracji zarówno mieszkań jak i biur. Wykorzystując drewniane panele sufitowe w aranżacji wnętrz można stworzyć ciepłe i przyjazne pomieszczenie, w którym dobrze się mieszka lub pracuje.

Rozwijający się rynek materiałów wykończeniowych i coraz zasobniejsze portfele Polaków sprawiają, że możliwości aranżacyjne wnętrz są praktycznie ograniczone wyłącznie zaplanowanym budżetem. Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie paneli, to będziemy mieli nie lada orzech do zgryzienia.

Naturalnym wyborem wydaje się drewno lecz jak mawiali rzymianie – o gustach się nie dyskutuje. Ważne byś czuł się w swojej sadybie dobrze.